УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день пам’яті преподобного Нестора викладачі й студенти Київських духовних шкіл молилися разом із ПредстоятелемУ п'ятницю, 9 листопада, у день пам'яті небесного покровителя Київських духовних академії та семінарії преподобного Нестора Літописця, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили архієпископи - Тихвинський Костянтин (ректор СПДАіС), Білогородський Миколай, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи Васильківський Лука, Бориспільський Антоній (ректор КДАіС), Ніжинський і Батуринський Іриней, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, а також представники духовних семінарій Української та Руської Православних Церков  і викладачі Київських духовних шкіл.

Під час богослужіння, на малому вході, Блаженніший Митрополит Володимир за заслуги перед Українською Православною Церквою удостоїв викладачів академії і семінарії священицьких нагород.

Так, викладач англійської мови ігумен Євлогій (Пацан) возведений у сан архімандрита, основного богослов'я і апологетики протоієрей Володимир Савельєв удостоєний правом носіння хреста з прикрасами, а ряд священослужителів одержали золоті наперсні хрести.

Після Літургії було відслужено подячний молебень перед  ковчегом із часткою мощей святителя Димитрія Ростовського - одного з найвідоміших випускників Київської духовної академії, день пам'яті якого Свята Церква святкує 10 листопада.

Максим Сидоренко 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com