УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив новий престол у храмі, що в парку імені Островського (оновлено)У суботу, 10 листопада, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення престолу Спасо-Преображенського храму у Солом'янському районі столиці.

По закінченні чину освячення була звершена Божественна літургія. Його Блаженству співслужили благочинний храмів столиці протоієрей Віталій Косовський, ректор Одеської духовної семінарії архімандрит Євлогій, а також собор столичного духовенства.

Після богослужіння Блаженніший Владика звернувся до присутніх зі словами привітань.

«Я вітаю вас усіх із закінченням будівництва та освяченням цього храму. Нехай він буде ще однією лампадою на нашій грішній землі і посилає нам з небес благословення», - сказав Архіпастир.

Також Блаженніший Владика подякував настоятелю, протоієрею Сергію Дегтярьову за його працю: «Спасибі вам, отець Сергій, що згуртували народ і досягли своєї мети. Нехай Господь віддячить вам за ваші труди і подвиги».

На згадку про свято Першосвятитель подарував храму ікону Пресвятої Трійці та нагородив тих, хто доклав зусиль для зведення цієї святині. Серед нагороджених: настоятель церкви, протоієрей Сергій Дегтярьов - отримав орден преподобного Іллі Муромця ІІІ ступеня, співачка Ауріка Ротару (сестра народної артистки України Софії Ротару) - святої великомучениці Катерини ІІ ступеню.

До цього дня Божественна літургія звершувалася не на освяченому престолі, а на антимінсі, що дозволяється з благословення правлячого архіпастиря.

Спасо-Преображенський храм розташований в одному з найкрасивіших місць столиці - у парку імені Островського, який не так давно був реконструйований та урочисто відкритий столичною владою. Поруч зі сквером знаходиться міське кладовище, де раніше була церква на честь Преображення Господнього, яку активісти-безбожники зруйновали у 30-ті роки минулого століття.

На шляху до сьогоднішньої події клірики та парафіяни Спасо-Преображенської громади пройшли багато випробувань.

Ця громада вийшла зі складу спільноти Свято-Покровського храму, що розташований по вулиці Островській, неподалік від Залізничного вокзалу. У 1992 році, після захоплення церкви представниками «УНА-УНСО» віруючі були змушені залишити храм. Майже 6 років громада відстоювала свої права в судах та інших державних інстанціях. Проте молитва не згасала, не дивлячись на те, що протягом усього цього часу доводилось молитись просто неба, у наметі, перед парканом Свято-Покровського храму.

Позитивні зрушення намітилися 1998 року, коли влада дала дозвіл на будівництво храму в Островському парку. Того року, на Фомину неділю, було відслужено перше богослужіння.

За короткий термін було збудовано невеличку каплицю, і того ж року, на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, звершилося перше богослужіння в храмі.

Проте каплиця не могла вмістити всіх віруючих, тому паралельно велась підготовка документів на будівництво великого храму.

У березні 2002 року намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел звершив чин закладки наріжного каменю Спасо-Преображенської церкви. З того часу швидкими темпами йшли будівельні роботи над зведенням верхнього і нижнього храмів в ім'я святої великомучениці  Єлизавети.

Наразі у головній церкві парафії тривають оздоблювальні роботи - розпис іконостасу, а в майбутньому планується декоративне оформлення усієї святині.

Зазначимо, що одним з найактивніших благодійників храму є родина народної артистки України Софії Михайлівни Ротару. Так, коштами цієї сім'ї придбано дзвони та престол, який сьогодні освятив Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com