УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Унікальні експонати з особистої колекції Блаженнішого Митрополита Володимира були представлені на виставці, присвяченій 250-річчю від дня канонізації святителя Димитрія РостовськогоУ суботу, 10 листопада, у день 250-річчя канонізації святителя Димитрія Ростовського, Предстоятель Української Православної Церкви відкрив святкову акцію, присвячену цій події у виставковому залі Свято-Успенського собору Києво-Печерської Лаври.

Перед урочистим відкриттям, Митрополит Володимир відслужив молебень біля ковчега з часткою мощей Митрополита Ростовського. Ця святиня була передана до Києва архієпископом Ярославським і Ростовським Кирилом на прохання Блаженнішого Владики.

З привітальним словом до присутніх звернувся ініціатор проведення виставки, настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик).

«Ми молимося святителю Димитрію, щоб він просвітив нас і допоміг нам самовіддано і жертовно служити Господу, так як служив він сам», - сказала матінка.

Далі ігуменя запросила Блаженнішого Владику до мікрофона й попросила його сказати Архіпастирське слово.

«Святитель Димитрій, - сказав Першосвятитель, - це надзвичайно талановита людина, духовний пастир, гомілет, проповідник Божого Слова й захисник святої православної віри. Його слід читати й шанувати.

Дякую всім, хто прийшов сьогодні, щоб ушанувати пам'ять цього великого угодника, нашого земляка, і молитовно бажаю його заступництва за кожного з нас перед Богом у цьому житті, і в майбутньому».

Після цього до присутніх звернувся заступник директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка Національної Академії наук України Сергій Гальченко, який відзначив визначну роль святителя Димитрія для нашої країни та культури. Літературознавець особливо підкреслив той факт, що святитель плекав українську мову, адже в його працях і записках ми знаходимо багато українських слів. Також Сергій Анастасійович подякував Митрополиту Володимиру за подаровану інституту частину особистої колекції шевченкіани. Це зажиттєві видання «Кобзаря», ікона святителя Тарасія і багато інших раритетів.

Своїми думками про свято поділилися намісник Свято-Троїцького Іонинського монастиря архімандрит Іона (Черепанов), керівник Видавничого відділу Київської Митрополії ігумен Лонгін (Чернуха), протоієрей Георгій Коваленко, голова організації «Шлях православних», народний депутат Юрій Болдирєв та інші.

Наприкінці заходу у виконанні хору Київської духовної академії й семінарії під керівництвом ієромонаха Романа (Підлубняка) пролунали твори, написані святителем Димитрієм Ростовським.

По завершенні урочистих зборів, Предстоятель Української Православної Церкви ознайомився з експозицією, на якій представлені праці святителя Димитрія як прижиттєві, так і пізніших видань, ікони Ростовського митрополита різного часу написання й інші експонати.

Слід сказати, що значна частина експозиції передана на виставку Блаженнішим Митрополитом Володимиром із особистої колекції.

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com