УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Керуючий справами Української Православної Церкви назвав дії Румунського Патріархату в Молдові «посиленням розколу»Втручання Румунського Патріархату у внутрішні справи Молдовської Православної Церкви тільки загострює відносини між братніми православними Церквами і може мати негативні наслідки, які зайдуть надто далеко. Про це повідомив керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, коментуючи заяву Румунського Синоду про розширення території Бессарабської митрополії й створення трьох нових єпископатів на території Молдови й України.

«За логікою Румунської Українська Православна Церква, наприклад, має повне право відкрити свої єпархії на території Румунії, де теж є українські громади, які неодноразово висловлювали бажання перейти під нашу юрисдикцію», - сказав владика.

За словами архієпископа Митрофана, його дивує позиція Румунської Церкви, адже загальновідомо, що необхідності в створенні Бессарабської митрополії ні в Молдові, ні в Україні немає. «Там, де на території України мешкає румунськомовне населення, багато років існують румунські парафії, і богослужіння там звершуються рідною мовою. Це парафії на Буковині, під духовною опікою митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, і парафії в Одеській області, в єпархії митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела. Безумовно, дії Румунського Патріархату спрямовані на посилення розколу всередині Молдовської Церкви», - зазначив архієпископ.

«Молдовська Церква вже висловила свою думку з цього приводу, це зробить і Українська Православна Церква на черговому засіданні Священного Синоду», - підсумував керуючий справами УПЦ. 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com