УКР РУС ENG 
   

Відбулося розширене засідання Священного Синоду УПЦ, на якому Синодальні відділи відзвітували про свою діяльність за 2007 рікСьогодні, 14 листопада, у приміщенні актового залу Києво-Печерської Лаври під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира відбулося розширене засідання Священного Синоду УПЦ. Голови Синодальних відділів та комісій звітували про виконану роботу за 2007 рік.

З вичерпними доповідями про діяльність підзвітних структур виступили голови Синодальних комітетів: Навчального - митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел; відділів: із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України - архієпископ Львівський і Галицький Августин, у справах молоді - архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Місії соціальної допомоги дітям - архімандрит Філарет (Кучеров), благодійності та соціального служіння - архідиякон Сергій Косовський, релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ - архієпископ Полтавський і Кременчуцький Филип, зовнішніх церковних зв'язків - священик Сергій Говорун, Місії духовної просвіти - ігумен Лонгін (Чернуха). Звітували також керівники комісій: канонічної - митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, у справах монастирів - архієпископ Вишгородський Павел, по канонізації святих - архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем, по діалогу з УАПЦ - архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан та керівник прес-служби УПЦ заслужений журналіст України Василь Анісімов.

Детальніша інформація про роботу Синодальних відділів та комісій з'явиться на нашому сайті незабаром.

Того ж дня, після виступів голів синодальних відомств, під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира у синодальному залі Київської Митрополії розпочалося робоче засідання Священного Синоду УПЦ за участі його постійних членів - митрополитів Чернівецького і Буковинського Онуфрія, Луганського і Алчевського Іоанникія, архієпископів Білоцерківського і Богуславського Митрофана, Сумського і Охтирського Марка, а також запрошених Преосвященних - архієпископа Миколаївського і Вознесенського Питирима та єпископа Горлівського і Слов'янського Митрофана.

Священний Синод прийняв рішення оголосити всеукраїнський збір пожертв на будівництво кафедрального собору на честь Воскресіння Христового у м. Києві та закликав правлячих архієреїв на місцях усіляко сприяти цьому.

Синод схвалив діяльність Синодальних відділів; прийняв рішення звернутися до київської влади з проханням перейменувати вулицю Січневого повстання на вулицю Лаврську; доручив Богословській комісії УПЦ та Київській духовній академії вивчити питання щодо канонічних та історичних обставин відлучення від Церкви гетьмана Івана Мазепи та фактів відправи з благословення церковної влади заупокійних богослужінь за ним, а також направити відповідне Звернення до київського міського голови та депутатів.

Священний Синод заслухав рапорт єпископа Кіровоградського і Новоархангельського Пантелеімона (Романовського) про зміну титулу правлячих архієреїв Кіровоградської єпархії на «Кіровоградський і Новомиргородський», що було затверджено відповідним рішенням.

Протоієрея Миколая Забугу було звільнено з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ, Відділ підпорядковано керуючому справами УПЦ архієпископу Білоцерківському і Богуславському Митрофану. Преосвященний Митрофан має розробити та представити на розгляд Священному Синоду концепцію роботи Відділу у складі Управління справами УПЦ.

Заслухавши рапорт єпископа Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона (Лугового) про стан справ у Івано-Франківській єпархій, яка на сьогодні налічує 34 парафії та 2 монастирі, а кафедральний собор перебуває на стадії будівництва, Священний Синод прийняв рішення звернутися до правлячих архієреїв УПЦ з проханням надати посильну матеріальну допомогу управлінню Івано-Франківської єпархії.

Було вирішено провести у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Архієрейський Собор УПЦ 21 грудня 2007 року, а 22 грудня - Собор УПЦ.

Священний Синод схвалив ідею факсимільного видання Пересопницького Євангелія, що здійснюється в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Русі.

Архієпископа Львівського і Галицького Августина було звільнено з посади Синодальної богословської комісії, очолити Комісію доручили єпископу Бориспільському Антонію.

В Київську Митрополію призначено ще одного вікарія - єпископа Яготинського. Ним стане архімандрит Серафим (Дем'янів).

Члени Священного Синоду висловили стурбованість щодо рішення Священного Синоду Румунської Православної Церкви від 24 жовтня 2007 року про створення на території України своїх єпархій. З цього питання була прийнята відповідна заява.

Полтавську єпархію було розділено на 2 самостійні - Полтавську і Кременчуцьку. Преосвященним останньої призначено ректора Одеської духовної семінарії архімандрита Євлогія (Гутченка) з титулом «Кременчуцький і Хорольський». Управління Полтавською єпархією, посаду ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії та намісника Спасо-Преображенського Мгарського чоловічого монастиря було залишено за архієпископом Филипом (Осадченком) з титулом «Полтавський і Миргородський».   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com