УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Клірик Свято-Пантелеімонівського монастиря столиці став єпископом ЯготинськимСьогодні, 16 листопада, у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви звершив архієрейську хіротонію над архімандритом Серафимом (Дем'янівим). За Божественною літургією йому співслужили архієпископи: Білогородський Миколай, Херсонський і Таврійський Іоанн, Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи: Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Бориспільський Антоній, Сєверодонецький і Старобільський Іларій, а також Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон.

Відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви, засідання якого відбулося під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира 14 листопада 2007 року, клірика Київської єпархії архімандрита Серафима (Дем'яніва) обрано вікарним єпископом Київської Митрополії з титулом «Яготинський» (журнал №110).

Перед початком богослужіння відбувся чин сповідання віри, під час якого наречений у єпископа архімандрит посеред храму вголос прочитав три Символи Віри: «Никео-Цареградський», «Олександрійський» і «Афанасієвський», після чого було проголошено «Многоліття» Предстоятелю Української Православної Церкви, собору єпископів, духовенству, віруючим, народу, владі та воїнству України.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до новопоставленого єпископа зі словом настанови і вручив йому архієрейський жезл.

«Ти маєш бути пастирем пастирів стада Христового, для яких ти повинен стати прикладом у служінні й у житті, - сказав Архіпастир. - Тільки тоді слово буде зрозуміле й переконливе, коли воно підкріплюватиметься прикладом твого власного життя.

Дивне й велике звершилося нині над тобою: у наданому тобі дарі - основа багатьох благ для тебе, а дані тобою сьогодні обітниці в сповіданні віри закликають тебе до багатьох подвигів».

Після богослужіння єпископ Яготинський Серафим закликав на віруючих, що молилися в храмі, своє перше архієрейське благословення.

А напередодні, 15 листопада, у Синодальному залі Київської Митрополії відбувся чин наречення архімандрита Серафима (Дем'яніва) у єпископа Яготинського. Його звершив Блаженніший Митрополит Володимир у присутності архієпископів Білгородського Миколая і Вишгородського Павла, єпископів Сєверодонецького і Старобільського Іларія, Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона, а також викладачів Київських духовних шкіл і насельників Києво-Печерської Лаври.

Отець Серафим проголосив «Слово...», у якому коротко розповів про свій шлях до Бога, про перші роки священослужіння, поділився почуттями й думками, які відчув, дізнавшись про рішення Священного Синоду УПЦ. Більше тридцяти років архімандрит Серафим у священному сані.

Служив на приходах Чернігівської, Сумської й Київської єпархій, був намісником і відновлював з руїн Гошівський чоловічий монастир на Івано-Франківщині.

Останні 18 років займався відродженням чернечого життя у Свято-Пантелеімонівському монастирі в столичному заповіднику Феофанія, де свого часу подвизались такі великі подвижники й святителі, як Інокентій (Борисов), Порфирій (Успенський) і преподобний Гавриїл Афонський.

«Приймаючи жереб вищого церковного служіння, що випав мені, я дякую Вам, Блаженніший Владико, за те, що Ви не відсторонюєте мене від себе, не віддаляєте від рідної і дорогої моєму серцю Феофанії; за те, що на мою долю випадає щастя бути скромним помічником, вікарієм Вашого Блаженства.

Я знаходжу відраду в думці про те, що буду у всій моїй діяльності користуватися Вашим мудрим керівництвом, наставляннями й порадами», - сказав отець Серафим, звертаючись до Предстоятеля Української Православної Церкви.

Після цього Блаженніший Митрополит Володимир окропив нового кандидата в єпископи святою водою і надав йому своє архіпастирське благословення.

Олександр Андрущенко
Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com