УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА-РУМУНІЯ. Представники Української Православної Церкви прийняли участь у переговорах з делегацією Румунського ПатріархатуУ четвер, 22 листопада, в Троянському монастирі (Болгарія) відбулися переговори між делегаціями Руської та Румунської Православних Церков. Предметом бесіди стало заснування Румунським Патріархатом у жовтні 2007 року трьох єпархій у складі так званої Бесарабської митрополії. Ці єпархії охоплюють територію Молдови, а також Одеської і Чернівецької областей України. Рішення Румунського Патріархату є посяганням зокрема на цілісність канонічної території Української Православної Церкви, про що було сказано у відповідній заяві Священного Синоду нашої Церкви.

З боку Української Православної Церкви в переговорах прийняли участь митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій - голова делегації Руської Православної Церкви і співпрацівник Київської митрополії священик Сергій Говорун. Також в склад делегації увійшли заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату єпископ Єгор'євський Марк, єпископ Бєльцький Маркел і секретар по міжправославним відносинам Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрей Миколай Балашов.

З боку Румунської Православної Церкви в переговорах прийняли участь архієпископ Терговіштський Ніфон - голова делегації, єпископ Південно-дунайський Касіан, Патріарший вікарій єпископ Кампинський Кіпріан, Патріарший радник протопресвітер Михаіл Тіца, член єпархіальної ради Бесарабської митрополії Влад Кубряков.

Під час переговорів сторони представили позиції своїх Церков щодо відновлення трьох єпархій у складі Бесарабської митрополії. Зокрема, представники Української Православної Церкви висловили занепокоєння у зв'язку з розширенням меж Бесарабської митрополії на територію України. Румунська сторона прийняла це занепокоєння до уваги. Сторони прийшли до висоновку, що вирішення проблем, що виникли, можливе лише у рамках переговорного процесу, який буде продовжено.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com