УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Ректор Одеської духовної семінарії став єпископом Кременчуцьким і ХорольськимУ суботу, 24 листопада, у синодальному залі Київської Митрополії відбувся чин наречення ректора Одеської духовної семінарії архімандрита Євлогія (Гутченка) в єпископа «богоспасенного граду Кременчука». На події також були присутні митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Луганський і Алчевський Іоанникій, архієпископи: Львівський і Галицький Августин, Полтавський і Миргородський Филип, єпископи: Тираспольський і Дубоссарський Юстиніан, Білгород-Дністровський Олексій, Хинковський Петро, Бориспільський Антоній, а також Сєверодонецький і Старобельський Іларій.

Відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви, засідання якого відбулося 14 листопада 2007 року, ректор Одеської духовної семінарії архімандрит Євлогій (Гутченко) очолить новостворену Кременчуцьку єпархію, звільнивши посаду ректора (Журнал № 109).

Наприкінці церемонії новопоставлений єпископ виголосив промову, в якій коротко розповів присутнім про той шлях життя в Церкві, який привів його до архієрейського служіння.

«Оглядаючись нині на прожиті роки, переконуюся в незримому, але твердому управленні Божому, - сказав зокрема отець Євлогій. - З юних років я відчув покликання до священицького служіння. Згодом це покликання ставало все більш твердим. У цей благодатний день подумки повертаюся на батьківщину засновника цієї святої Лаври, у древній Любеч на благословенній Чернігівській землі, до печери преподобного Антонія, біля якої одержав перші уроки віри й благочестя.

Із вдячністю згадую тих людей, через яких Господь плекав у мені прагнення до пастирства. Насамперед, це пріснопам'ятний сільський священик отець Михаїл, який прикладом свого життя й пастирського служіння став для мене взірцем віри й молитви».

Після цього Блаженніший Митрополит Володимир окропив його святою водою.

У неділю, 25 листопада, у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію, під час якої висвятив архімандрита Євлогія (Гутченка) в єпископа Кременчуцького і Хорольського. Цього дня Блаженнішому Митрополиту Володимиру співслужили митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Луганський і Алчевський Іоанникій, архієпископи: Львівський і Галицький Августин, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Полтавський і Миргородський Филип, а також єпископи: Тираспольський і Дубоссарський Юстиніан, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Хинковський Петро, Білгород-Дністровський Олексій, Бориспільський Антоній, Сєверодонецький і Старобельський Іларій.

Перед звершенням самого Таїнства Хіротонії новопоставлений єпископ проголосив «Сповідання віри».

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до нового єпископа зі словами настанови.

«Ставши жертвою за гріхи світу й прийнявши смерть, як страшний наслідок людської гріховності, Христос Спаситель засвідчив людям силу несіння жертовного служіння, - сказав Архіпастир. - Життя архієрея повинно бути жертвою для блага пастви.

Ми повинні жити не для себе, а для Бога і Його Святої Церкви, робити те, що завгодно Богові, щоб мати можливість сказати про себе разом з апостолом -- «і вже не я живу, а живе в мені Христос» (Гал. 2,20). У таїнстві хіротонії пастирю, крім інших дарів, дається благодатна, жаліслива любов до пастви, що допомагає переживати в собі скорботи боротьби та радість за моральне вдосконалення своєї пастви».

Після Божественної літургії Предстоятель Української Православної Церкви вручив владиці Євлогію архієрейський жезл, після чого владика вперше благословив віруючих як єпископ.

Цього дня у Трапезний храм Києво-Печерської Лаври прийшли викладачі й студенти духовних шкіл України; серед тих, хто вітав владику, були численні вихованці Київської духовної академії - більшість із них закінчили Одеську духовну семінарію. У період ректорства нинішнього владики Євлогія, навчання в цій духовній школі було піднесено на високий рівень - відроджено церковно-історичний кабінет, викладачі й студенти старших курсів регулярно брали участь у богословських науково-практичних конференціях.

А з неділі, 25 листопада, єпископ Євлогій продовжить своє пастирське служіння в новоствореній Кременчуцькій єпархії.

Олександр Андрущенко   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com