УКР РУС ENG 
   

ТУЛЬЧИН. Блаженніший Митрополит Володимир із архіпастирським візитом відвідав Тульчинську єпархіюУ четвер, 29 листопада, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом відвідав Тульчинську єпархію.

Спочатку Блаженніший Владика побував у Свято-Троїцькому ставропігійному жіночому монастирі міста Немирова, що у Вінницькій області. Тут Архіпастиря зустріли хлібом-сіллю: настоятелька обителі, ігуменя Херувима, губернатор області Олександр Домбровський та численні віруючі.

У монастирському храмі, після короткого молебню, Митрополит Володимир звернувся до віруючих зі словами привітання: «Проїжджаючи повз святу обитель, ми раді на хвилинку заїхати сюди, щоб побачити вас і разом піднести молитви до Бога, сподіваючись, що, Господь проявлятиме милості Свої над всіма нами, над нашим життям і нашим спасінням. Нехай Спаситель благословить усіх вас добрим здоров'ям і вічним спасінням».

Також Блаженніший Владика освятив новозбудований монастирський корпус, де розташовані келії насельниць та богодільня.

Після цього Першосвятитель вирушив до селища Куна, Гайсинського району, Вінницької області, де у співслужінні архієпископів Тульчинського і Брацлавського Іонафана та Вінницького і Могильов-Подільського Симеона звершив освячення храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці.

Після богослужіння Блаженніший Владика звернувся до духовенства і віруючих зі словами повчання.

«Сьогодні урочиста подія - на цьому святому місці ми освятили Божий храм для спасіння і благословення нашої землі.

Церква дається людині на втіху, на науку, на лікування. Кожен приносить до храму свої гріхи, скидаючи з себе важке ярмо, в церкві людина оновлюється, набирається нових сил. Нехай кожен із вас, переступаючи поріг цієї святині, отримує тут Божу благодать і духовну силу, які так необхідні нам, немічним, в цьому житті», - сказав Архіпастир.

На добру згадку про зустріч, Блаженніший Митрополит Володимир подарував громаді ікону Пресвятої Трійці та нагородив благодійників церковними орденами, медалями та грамотами.

Так, орденом преподобного Іллі Муромця І-го ступеня був нагороджений ініціатор будівництва церкви та її головний ктитор Анатолій Присяжнюк, мешканець села Куна. Медаллю рівноапостольного князя Володимира також відзначений найстаріший парафіянин храму Миколай Кондратюк.

Свято-Різдво-Богородичний храм зведено на місці старої церкви, яку було зруйновано за радянської влади, всередині 80-их років минулого століття. І хоча перед початком будівництва були проблеми з виділенням земельної ділянки під забудову, проте спільними зусиллями духовенства, прихожан та меценатів ця проблема вирішилась, і за кілька років у селі постав новий величний храм.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com