УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день 175-річчя обрітення чесних мощей преподобного Серафима Саровського Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Феофанії15 січня, у день 175-річчя преставлення та другого обрітення чесних мощей преподобного Серафима Саровського, Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії. Йому співслужили архієпископи Білогородський Миколай, Вишгородський Павел, єпископи Васильківський Лука, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Яготинський Серафим і Переяслав-Хмельницький Олександр.

В Архіпастирському слові, яке традиційно виголошується одразу після Євангельського читання, Блаженніший Владика, зокрема, сказав:

«Серед святих угодників, прославлених Православною Церквою в лику преподобних, особливим народним шануванням користується постать Серафима Саровського. З дитинства обраний Богом, Саровський подвижник без вагань і сумніву восходить у своєму прагненні до духовної досконалості і довершенності. Преподобний сяяв радістю духовною і цією тихою мирною радістю він наповнював серця оточуючих, вітаючи їх словами: Радість моя, Христос Воскрес!».

Після богослужіння Митрополит Володимир ще раз привітав присутніх з з днем пам'яті угодника Божого, а єпископа Яготинського Серафима ще із особистим святом - Днем Ангела:

«Вітаю вас з великим святом - днем пам'яті преподобного і богоносного отця нашого Серафима та з іменинником - єпископом Серафимом. Нехай пошле Господь усім милість і Своє благословення».

Єпископ Яготинський Серафим (Дем'янів Володимир Васильович) народився 9 липня 1953 року в селі Зозулинці Залещицького району Тернопільської області в родині робітника.

З 15 травня 1990 року є настоятелем Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря у Феофанії.

Рішенням Священного Синоду від 14 листопада 2007 року, призначений на посаду вікарія Київської Митрополії з титулом «єпископ Яготинський» (ЖУРНАЛ № 110).

Архієрейська хіротонія владики Серафима відбулася 16 листопада 2007 року в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Максим Сидоренко
Фото Костянтина Дмитренка


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com