УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм при Верховній Раді України19 січня, у день свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Вололодимир звершив чин освячення престолу та храму на честь хрестителя Русі, святого рівноапостольного Великого Київського князя Володимира. Храм при Парламенті нашої держави облаштовано в одній із кімнат - у приміщенні Комітетів Верховної Ради України. Він являє собою невелику домову церкву, однак з усіма традиційними для храму елементами, де може звершуватися повноцінне уставне богослужіння. Кімнату біло розділено дубовим різним іконостасом на дві частини, в результаті чого з'явилися вівтар, з належним облаштуванням (престолом, жертовником, церковним начинням), та так званий середній храм, стіни та стелю якого розписано у витонченому іконописному стилі.

Серед іконографічних зображень святі, доля яких історично пов'язана з Києвом. Це рівноапостольний князь Володимир, преподобні Антоній та Феодосій Києво-Печерські, священномученик Володимир (Богоявленський) та інші. Ініціаторами та ктиторами облаштування Свято-Володимирської парламентської церкви стали народні депутати України Ігор Рибаков та Володимир Малишев.

На їхню думку, місце молитви є необхідним для такого приміщення, де вирішуються найважливіші питання буття нашої держави. Тепер у народних обранців є можливість, перед прийняттям того чи іншого рішення, зайти до храму та наодинці, молитовно спілкуючись із Богом, дати відповідь своїй совісті, як правильно вчинити.

Після освячення храму Блаженніший Митрополит Володимир зазначив, що відтепер благодать Божа обов'язково, як не прямо, то хоч опосередковано, торкнеться тих, хто відповідальний за Україну, її народ, добробут людей та майбутнє. За висловом Архіпастиря, є глибоко символічним, що освячення відбулося саме в день Хрещення Господнього, коли Господь приходить у світ, щоб преобразити його, нетлінням хрещенської води показати і вічність та нетлінність, до якої покликана Богом людина.

За заслуги перед Українскою Православною Церквою її Предстоятель, Блаженніший Митрополит Володимир відзначив фундаторів Свято-Володимирського храму церковними нагородами. Ігорю Рибакову він вручив орден святого рівноапостольного князя Володимира, а Володимиру Малишеву - преподобного Нестора Літописця. Вручаючи ордени, Митрополит Володимир зауважив, що це лише видимі знаки тої подяки, на яку ми спроможні в цьому світі; дійсна ж нагорода, тому хто зводить дім Божий в руках Самого Господа.

Цього дня Блаженнішому Митрополиту Володимиру спів служили повноважний представник Предстоятеля Української Православної Церкви у Верховній Раді архієпископ Львівський і Галицький Августин, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних шкіл єпископ Бориспільський Антоній, а також секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

20 січня, першу Божественну літургію в новоосвяченому Свято-Володимирському храмі з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира звершив вікарій Київської Митрополії єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com