УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр освятив престол на честь святителя Феодосія Чернігівського Свято-Вознесенського храму селища БобрикУ суботу, 2 лютого, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, вікарій Київської Митрополії єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр звершив чин освячення престолу на честь святителя Феодосія Чернігівського Свято-Вознесенського храму селища Бобрик Броварського району Київської області.

Наприкінці богослужіння владика привітав присутніх з визначною подією в історії громади.

«Сьогодні нами було звершено освячення цього нового дому Божого, - зазначив він. - Ми просили заступництва Пресвятої Богородиці, присутності святих мучеників, які постраждали за віру Христову, безпосередньої опіки святителя Феодосія Чернігівського. Ми просили, щоб благодать Божа невідступно була в цьому святому місці і щоб Ангел-Хранитель, якого Всемилостивий Господь приставив сьогодні до святині, назавжди залишався тут. Щоб під його молитовне заступництво приходив кожен з нас, а він нам допомагав на небесах і був нашим ходатаєм.

Нехай Господь зміцнює всіх і дає, за молитвами Свого чудотворця Феодосія, зцілення кожному з нас, як фізичне, так і духовне, а також завжди оберігає це місце».

Єпископ Олександр передав храму благословення Блаженнішого Митрополита Володимира - образ Пресвятої Трійці з часткою Мамврійського дуба.

Після цього владика привітав настоятеля храму архімандрита Іоанна (Шевченка) із 15-річним ювілеєм священицької хіротонії. З нагоди пам'ятної дати та за віддане служіння Матері Церкві отець Іоанн був нагороджений орденом преподобного Нестора Літописця.

Він, своєю чергою, подякував владиці Олександру за освячення храму, за турботу й любов до цього святого місця та попросив молитов і архіпастирського благословення.

Освячений цього дня престол є другим у храмі. Його ще називають теплим, бо тут звершуються богослужіння у зимовий період.

За радянської влади на тому місці, де зараз стоїть Свято-Вознесенський храм, була перша церква, яку спалили активісти-безбожники в 1967 році.

Початок відродження святині датується 1994 роком. Напередодні свята Вознесіння Господнього було розпочато будівництво, і вже через чотири роки, 19 листопада 1998 року, головний престол храму освятив Блаженніший Митрополит Володимир. На той час церква ще була не розписана; у ній не було іконостасу. За ті майже десять років, що минули з того часу, головний приділ храму був повністю розписаний, встановлено іконостас, проведені оздоблювальні роботи - храм був приведений до того стану, у якому знаходиться зараз.

У майбутньому планується зведення третього приділу, на честь ікони Божої Матері «Прикликання загиблих».

Слід зазначити, що у храмі знаходяться частки мощей святителя Феодосія Чернігівського, якого мешканці селища Бобрик вважають небесним покровителем не лише храму, а й усього населеного пункту.

Максим Сидоренко

ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com