УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-АФІНИ. Делегація Української Православної Церкви взяла участь в інтронізації Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма IIУ суботу, 16 лютого, в кафедральному соборі на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці (м. Афіни) відбулася інтронізація 20-го Предстоятеля Елладської Православної Церкви Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма II.

Українську Православну Церкву в складі офіційної делегації Руської Православної Церкви представляли Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан та співробітник Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ священик Миколай Данилевич.

До складу делегації Руської Православної Церкви, яку очолював митрополит Воронезький і Борисоглібський Сергій, також увійшли секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків (ВЗЦЗ) Московського Патріархату по міжправославних відносинах протоієрей Миколай Балашов, секретар Воронезького єпархіального управління архімандрит Андрій (Тарасов), співробітник ВЗЦЗ А. Чуряков.

На церемонії інтронізації були присутні Предстоятелі та представники Помісних Православних Церков, прем'єр-міністр Греції Костас Караманліс, представники державної влади та дипломатичного корпусу.

Церемонія інтронізації розпочалась об 11:00. Блаженніший Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім прибув до кафедрального собору, де його зустріла почесна варта Збройних Сил Греції, а віруючі вітали свого Першосвятителя аплодисментами та вигуками «Аксіос» - гр. «достойний». Пройшовши у вівтар Блаженніший Ієронім облачився в омофор і мантію та, благословивши народ, зійшов на кафедру.

Генеральний секретар Священного Синоду архімандрит Кирилл (Місіакуліс) зачитав послання Священного Синоду Елладської Православної Церкви про обрання Її Предстоятелем Блаженнішого Ієроніма, а також указ Президента Греції К. Папульяса на знак визнання і підтвердження даної події.

Далі розпочалась церемонія інтронізації, яка в Елладській Церкві не пов'язана з Літургією, а прописана окремим чином - відтак виконувались піснеспіви П'ятидесятниці, тропар небесному покровителю Предстоятеля преподобному Ієроніму Стридонському та тропар на честь храму Благовіщення. Після співу Великого Славослов'я архідиякон і три диякони виголосили єктенійні прохання за Блаженнішого Архієпископа, Священний Синод та ієрархію Елладської Церкви, благочестивий грецький народ, владу та христолюбиве воїнство, флот, повітряні та морські збройні сили Греції.

Далі Блаженніший Ієронім прочитав дві молитви, в яких просив Господа укріпити його в новому служінні та закликав благословення Боже на свою паству.

Після завершення молитов до Блаженнішого Ієроніма від імені Елладської Православної Церкви з вітальним словом звернувся Місцеблюститель Архієпископського трону, один з найстаріших за архієрейською хіротонією ієрархів Елладської Церкви - митрополит Каристійський і Скіроський Серафим.

Від делегації Помісних Православних Церков Блаженнішого Ієроніма вітав представник Константинопольського Патріархату митрополит Пергамський Іоанн, який нагадав про тісний духовний зв'язок між Афінською Архієпископією та Константинопольським Патріархатом (це зазначено в Уставі Елладської Церкви) та від імені Константинопольского Патріарха вручив Його Блаженству архіпастирський жезл.

Далі Блаженнішого Ієроніма вітали представники грецької держави.

Вітаючи Його Блаженство від імені уряду, Міністр народної освіти та релігій Греції Евріпідіс Стіліанідіс запевнив Архієпископа Ієроніма, що уряд Греції і особливо політичне керівництво компетентного Міністерства, а саме Міністерство національної освіти і релігій, ставитиметься до Першосвятителя з повагою і любов'ю, конструктивно відповідаючи на всі творчі та благі ініціативи».

Спікер Парламенту Греції Дімітріос Сіуфас у своєму вітальному слові засвідчив готовність усіх гілок державної влади допомагати своєму Предстоятелю.

Від імені жителів столиці до Блаженнішого Ієроніма з вітальними словами також звернулись мер міста Афін Нікітас Какламаніс, а від кліру єпархії - просинкел Афінської Архієпископії протопресвітер Фома Сінодінос.

Прийнявши вітання, Блаженніший Архієпископ Афінський и всієї Еллади Іеронім ІІ виступив із промовою, в якій окреслив основні напрямки своєї діяльності. Перш за все Його Блаженство зазначив, що «Церква живе в історії і в світі, але вона не від світу цього. Її завдання полягає не в тому, щоб протистояти комусь чи чомусь, а в тому, щоб прийняти цей світ і преобразити його». Предстоятель відзначив, що Церква існує для того, що об'єднувати, а не розділяти. І саме тому, «вона не має права мовчати і бути байдужою до всього, що хвилює людей: хай то побутові негаразди чи глобальні проблеми суспільства, в якому вони живуть. Це означає, що Церква зобов'язана формулювати свою думку, не для того, щоб втручатись у політичні і партійні протистояння, а для того, щоб висловлювати своє занепокоєння, коли Вона відчуває, що падіння моральних принципів загрожує майбутньому народу Божого».

Першочергове завдання свого служіння Блаженніший Ієронім вбачає в активному піклуванні про молодь.

«Діти мої! Перш за все, хочу нагадати вам слова блаженнопочившого мого попередника, архієпископа Христодула, який закликав вас приходити до Церкви без передумов і забобон. Адже Церква - це ваш дім, батьківське обійстя. І щоб прийти до Неї, вам не потрібні посередники чи особливі запрошення. Я, Архієпископ, ваш духовний пастир, і всі священики вийдемо зустріти вас.

Возлюблені мої діти, я хочу, щоб ми зустрічались особисто, тому пропоную заснувати щось на зразок молодіжної ради при Архієпископові, щоб я безпосередньо чув ваше слово, і ми разом будували спільне майбутнє», - зазначив Архієпископ Ієронім ІІ, звертаючись до молоді.

Предстоятель закликав духовенство Елладської Православної Церкви створювати при кожній парафії хоча б найменші молодіжні общини.

Далі Його Блаженство звернувся до інтелігенції, яку закликав захищати та розвивати традиційні християнські цінності грецького народу. Блаженніший підкреслив, що відповідальність за долю нації лежить на кожному з її представників, особливо на духовних лідерах.

Також Блаженніший Ієронім висловив намір зміцнювати дух соборності у взаємовідносинах з ієрархами, членами Священного Синоду, а також звернувся до всіх кліриків з проханням допомагати йому в новому служінні. Особливе завдання, на думку Його Блаженства, полягає в необхідності активізувати виховання майбутніх пастирів, щоб вирішити проблему нестачі священнослужителів.

Його Блаженство також підкреслив особливе значення єдності і співпраці Помісних Православних Церков в епоху глобалізації.

На завершення своєї промови Блаженніший Архієпископ Ієронім висловив думку про необхідність конструктивного перегляду питання повернення державою церковної власності, зазначивши, що цьому питанні потрібно керуватись правовими нормами, а не емоціями.

Чин інтронізації завершився проголошенням «Многая літа».

Під час подальших урочистих заходів архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан передав Архієпископу Ієроніму вітальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і від імені Предстоятеля Української Православної Церкви підніс в дар Блаженнішому Ієроніму панагію.

Дякуючи за привітання, Блаженніший Ієронім тепло відгукнувся про Україну, зізнаючись, що декілька разів був у нашій країні з неофіційним візитом.

«В моїй Левадійській митрополії ми кожного літа приймаємо по 300-400 дітей з України для відпочинку та оздоровлення. Я бував в Криму і дуже шаную святителя Луку (Войно-Ясенецького)», - сказав Предстоятель Елладської Церкви.

У неділю, 17 лютого, Блаженніший Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім II, як Голова Священного Синоду, звершив свою першу Божественну літургію з ієрархами - членами Священного Синоду. За богослужінням молились представники Помісних Православних Церков.

В торжествах взяли участь Предстоятелі Кіпрської та Албанської Православних Церков - Блаженніший Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II, Блаженніший Архієпископ Тиранський і всієї Албанії Анастасій. Делегацію Константинопольського Патріархату очолив митрополит Пергамський Іоанн, Олександрійського Патріархату - митрополит Аксумський Петро, Антиохійського Патріархату - митрополит Алеппський Павло, Єрусалимського Патрірхату - митрополит Кесарійський Василій, Грузинського Патріархату - митрополит Ахалційський Феодор, Сербського Патріархату - митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій, Румунського Патріархату - митрополит Трансільванський Лаврентій, Болгарського Патріархату - митрополит Відінський Дометіан, Польської Православної Церкви - єпископ Білостокський Яків, Православної Церкви в Чеських землях і Словакії - архієпископ Прешовський Іоанн.

Під час перебування в Греції делегація Української Православної Церкви зустрілась з Тимчасовим повіреним у справах України в Грецькій Республіці Т. М. Малишевським, а також з Послом Російської Федерації в Грецькій Республіці А. В. Вдовіним.

Священик Миколай Данилевич


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com