УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ВАРШАВА. Блаженніший Митрополит Володимир зустрівся зі Спікером Сенату Республіки ПольщаУ вівторок, 19 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви разом із Предстоятелем Польської Православної Церкви відвідали Сенат Республіки Польща - верхню палату польського Парламенту. Їх супроводжували представники обох Церков. У Сенаті вони мали зустріч зі Спікером, паном Збігневом Ромашевським.

Польський високопосадовець радо зустрів гостей із України, привітавши Блаженнішого Митрополита Володимира з присудженням йому звання почесного доктора. У своєму вітальному слові Спікер зауважив, що розуміє складнощі, з якими стикається Церква, відроджуючи духовне життя у посткомуністичних країнах.

Блаженніший Митрополит Володимир у свою чергу подякував пану Томашевському за запрошення та розповів про проблеми Української Православної Церкви, зазначивши, що в Україні Церква й донині не має статусу юридичної особи. Владика наголосив на необхідності викладання основ віри в школах. Наразі Церква не має такої можливості.

Блаженніший Митрополит Володимир розповів, що очолювана ним Церква має давні дружні стосунки з Польською Православною Церквою. За його словами, ця дружба допомагає зближуватися двом народам. Насамкінець Предстоятель Української Православної Церкви надав своє благословення Польщі та її народу.

Після візиту до Сенату Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Православний Ординаріат Війська Польського. Тут його зустрічав керівник установи єпископ Гайновський Мирон. Він супроводжував двох Предстоятелів до каплиці на честь покровителя православної капеланської служби Польщі священномученика Василія Мартиша. Владика Мирон розповів про роботу, яку проводить Ординаріат серед військових. Після цього високих гостей запросили на урочисту трапезу.

Того ж дня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Польську екуменічну раду, до якої, окрім православних, входять представники церков Реформації та старокатолицька громада. Очолює раду архієпископ Вроцлавський і Щецинський Ієремія, який і головував під час зустрічі двох Предстоятелів з членами ради.

Голова ради привітав Блаженнішого Митрополита Володимира та розповів про історію цього закладу. У свою чергу Предстоятель Української Православної Церкви зазначив, що рада робить багато і всередині Польщі, і за її межами для підтримання міжконфесійного миру. На основі свого власного досвіду роботи в міжхристиянських організаціях та участі в діалогах Блаженніший Владика розповів про історію екуменічного руху, наголосивши на складнощах, з якими Православні Церкви стикалася в його рамках, і, разом з тим, підкресливши користь, яку вони отримували від такої участі. Предстоятель УПЦ також відповів на запитання членів ради.

Ігумен Кирил (Говорун)

ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com