УКР РУС ENG 
   

ЛЬВІВ. Архієпископ Августин звернувся до православних сербів зі словами втіхи від імені духовенства та віруючих своєї єпархіїУ четвер, 21 лютого, архієпископ Львівський і Галицький Августин надіслав Патріарху Сербському Павлу, у якому висловив свою підтримку віруючих братської Церкви Сербської Республіки з приводу проголошення незалежності Косова.

Пропонуємо повний текст листа.

ЙОГО СВЯТОСТІ,
СВЯТІШОМУ ПАВЛУ,
ПАТРІАРХУ СЕРБСЬКОМУ,
АРХІЄПИСКОПУ ПЕЧСЬКОМУ,
МИТРОПОЛИТУ БЄЛГРАДО-КАРЛОВАЦЬКОМУ

Ваша Святосте,
Святіший Владико!

Звістку про спробу насильницького відторгнення території Косово і Метохії від Сербії через нехтування всіма існуючими нормами міжнародного права, що є наслідком несправедливого рішення сильних світу цього і насильством по відношенню до народу Сербії, ми сприйняли з глибокою скорботою і співчуттям до чад Сербської Православної Церкви - наших братів по вірі.

Бажання надати легітимності цьому беззаконню викликає обурення у всіх людей доброї волі і, особливо, у православних, які багато років співчувають своїм братам в Косово і моляться про них.

З 1999 року я сім разів був у Косово і не з чуток знаю про гоніння, біду і скорботу, що випали на долю наших братів і сестер за вірою. І, нажаль, за минулі роки відповідальні за врегулювання ситуації в Косово сили закривали очі на злочини, які чинилися проти православного сербського народу.

Безперечно, насильницьке відторгнення від вічно сербських територій ще більше ускладнить і без того повне трагізму повсякденне життя і створить нові перешкоди в сповіданні святої православної віри. У ці складні для наших братів і сестер у Косово часи, ми, духовенство та миряни Львівської єпархії Української Православної Церкви, співпереживаємо косовським сербам, молимося за них і сподіваємося, що правда запанує і Господь дарує їм свободу.

Ті, від кого залежить доля Косово і Метохії, і ті, хто підтримує їх, повинні знати, що їх рішення матиме вельми сумні наслідки, в першу чергу, для них же самих. Вони повинні знати, що історія не належить собі самій, і люди зрештою її не вершать. У неї є Господар, є Владика, Він - Бог правди і Переможець зла, Захисник гноблених і Суддя неправедних.

Прохаючи Ваших першосвятительських молитв,
з синівською любов'ю у Христі,

† Августин,
архієпископ Львівський і Галицький,
Голова опікунської ради Українського відділення
Міжнародного фонду єдності православних народів

 

21.02.2008 р.

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com