УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Співробітники Посольства Греції в Україні молилися в Києво-Печерській Лаврі з нагоди річниці незалежності своєї країниУ неділю, 23 березня, у храмі Різдва Богородиці Києво-Печерської Лаври був відслужений славословний молебень з нагоди Дня незалежності Греції. За богослужінням молилися Надзвичайний і Повноважний Посол Грецької Республіки в Україні пан Харіс Дімітріу, співробітники Посольства Греції в Україні, а також представники грецької діаспори м. Києва.

Урочистий молебень грецькою та церковнослов’янською мовами за уставом Елладської Православної Церкви очолив ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, якому співслужили викладачі КДАіС ігумен Кирил (Говорун) і священик Миколай Данилевич.

Після завершення молебню єпископ Бориспільський Антоній звернувся до присутніх з вітальним словом, у якому привітав пана Посла та співробітників грецького дипломатичного відомства з національним святом. Владика Антоній підкреслив велике значення грецької культури у формуванні європейської цивілізації: «Те, що ми називаємо сьогодні Європою, значною мірою сформувалося під впливом грецької мови, грецької культури та християнства». Владика також зазначив, що «ми, як нащадки Київської Русі, пам’ятаємо про те, що віру Христову також прийняли від греків». Крім того, ректор КДАіС віддав належне мужності та героїзму грецького народу, який, незважаючи на кілька століть поневолення, залишився волелюбним і знайшов у собі сили здобути незалежність.

Спілкування ректора столичних духовних шкіл з паном Х. Дімітріу та співробітниками грецького Посольства продовжилося у стінах Київської духовної академії. Відповідаючи на привітання єпископа Антонія з Днем незалежності, пан Посол розповів про видатну роль грецького духовенства у визвольній війні проти турецького ярма. Він нагадав, що прапор повстання в 1821 році підняв у день Благовіщення Пресвятої Богородиці (яке Елладська Церква святкує за новим стилем 25 березня) митрополит Старо-Патрський Герман у монастирі Велика Лавра, який знаходиться у місті Калавріта на півострові Пелопонес, що на півдні Греції. Грецький дипломат також висловив особливу вдячність Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру за можливість розпочинати святкування цього дня молитвою в Києво-Печерській Лаврі.

Після завершення зустрічі співробітники грецького Посольства поклали квіти до могили відомого борця за свободу Греції Костянтина Іпсіланті, який похований у Києво-Печерській Лаврі.
 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com