УКР РУС ENG 
   

КИЇВ ― НЬЮ-ЙОРК. Представник Української Православної Церкви взяв участь у засіданні робочої групи Комісії «Віра та церковний устрій»З 27 по 31 березня у Нью-Йорку, в Об'єднаній богословській семінарії (Unіon Theologіcal Semіnary), пройшли богословські консультації на тему «Розуміння моралі та глобалізація економіки». Консультації здійснювалися під егідою Комісії «Віра та церковний устрій», у рамках дослідницького проекту, присвяченого богословській антропології. До складу робочої групи, що засідала у Нью-Йорку, увійшли члени згаданої комісії, яка у співпраці з Всесвітньою Радою Церков здійснює вивчення питань, що постали перед Церквами, у богословській перспективі. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на співбесідах представляв ігумен Кирил (Говорун).

Завданням групи було визначити коло етичних проблем, що постали перед християнською спільнотою, а також виробити методологію їх вирішення. Члени групи погодилися, що аспекти моралі в сучасному міжхристиянському діалозі відіграють не менш важливу роль, ніж догматичні питання. У деяких випадках вони розділяють християн більше, ніж розходження у віровченні. Такі питання вносять розподіл як між Церквами, так і всередині Церков.

Як методологію було вибрано вивчення окремих випадків складних етичних проблем у конкретному контексті. Зокрема, було визначено, що предметом для детального вивчення стануть теми прозелітизму (у контексті Росії та Східної Європи), гомосексуалізму (у контексті Англіканської спільноти й ряду інших протестантських Церков), неоліберального глобалізму (у контексті взаємин глобальної Півночі та глобального Півдня) тощо.

Методологія та перелік конкретних проблем будуть винесені для схвалення Постійним комітетом комісії «Віра та церковний устрій», засідання якого відбудеться в червні цього року в Єгипті. Запропоновані проблеми будуть обговорюватися в рамках роботи секцій під час пленарного засідання комісії, запланованого на жовтень 2009 року.

3 квітня ігумен Кирил виступив перед студентами університету Вілланова, що поблизу Філадельфії, з лекцією на тему примата в Кафолічній Церкві. Він також взяв участь у семінарі з аспірантами богословського відділення університету. Семінар був присвячений різним аспектам східно-православної духовної та богословської традиції.
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com