УКР РУС ENG 
   

КІРОВОГРАД. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм в ім’я святих апостолів Петра і ПавлаУ неділю, 3 серпня, у Кіровограді відбулося освячення церкви в ім’я святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Чин освячення звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні секретаря Предстоятеля УПЦ єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, єпископа Уманського і Звенигородського Антонія, єпископа Кіровоградського і Новомиргородського Пантелеімона, а також духовенства єпархії.

На освяченні були присутні кіровоградці та жителі ближніх сіл, представники світської влади, благодійники та будівельники храму, численні гості.

У пастирській проповіді Блаженніший Митрополит Володимир висловив подяку всім за молитви, пожертвування й труди, якими був споруджений храм. Високими церковними нагородами були відзначені всі, хто брав участь у возведенні й облаштуванні церкви.

«Новий храм на честь святих первоверховних апостолів Петра й Павла ― ще один символ відродження віри, без якої сьогодні важко уявити подальший розвиток нашого суспільства», ― сказав губернатор Василь Моцний. Він привітав усіх жителів Кіровоградщини, усіх парафіян з появою нового храму. «Нехай ця церква, освячена на честь одних із найбільш шанованих святих, стане новим центром духовності нашого міста, послужить справі відродження та примноження традицій православ'я на кіровоградській землі», ― підкреслив голова облдержадміністрації.

Блаженніший Митрополит Володимир привітав усіх присутніх. «Закликаю на вас Боже благословення, ― сказав Архіпастир, ― і бажаю, щоб велика справа, розпочата сьогодні з освячення храму, принесла нам радість, благословення країні й народу, який любить Бога. Віриться, що звідси виходитиме благодать Господня. Нехай Спаситель дасть нам силу й витримку бути гідними громадянами своєї держави й ревними членами Святої Православної Церкви. Нехай цей святий храм буде для багатьох людей тією дороговказною зіркою життя, за якою йшли наші предки у віках і тисячолітній історії Київської Русі. Нехай ваші діти, онуки й правнуки ростуть під покровом православних хрестів, нехай вони слухають, як лунають святі дзвони, і через це ще більше зміцнюють віру й любов до Бога, Церкви та Батьківщини».

Блаженніший Володимир подарував новому храму ікону святого рівноапостольного князя Володимира. З подією освячення нового храму приїхав привітати жителів міста і мер Олександрії Олексій Скичко. Він подарував храму купіль для хрещення. Начальник УВС у Кіровоградській області подарував ікону святого Георгія Побідоносця.

Велика кількість людей, які не потрапили до храму через багатолюдні збори віруючих, слухали богослужіння й церковні пісні поза його стінами.

Потім Владика Володимир освятив церковні дзвони.

Віруючі довго не хотіли відпускати свого улюбленого Архіпастиря, обступивши його й просячи благословення й молитви про своїх дітей і близьких. Парафіяни сподіваються, що в майбутньому Блаженніший Митрополит Володимир ще не раз подарує їм можливість спільно стояти перед Господом у соборній молитві.

За церковною традицією в новоосвяченому храмі була звершена перша Літургія. Її очолив секретар Кіровоградської єпархії, настоятель Спасо-Преображенського собору протоієрей Петро Сидора у співслужінні священства єпархії.

Храм на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла ― це другий храм у Кіровоградській області, побудований з ініціативи й на кошти родини Юрія Кравченка, колишнього міністра внутрішніх справ України. Перший був возведений біля центрального цвинтаря в місті Олександрії на батьківщині Юрія Федоровича в ім’я святих мучеників Анастасії та Феодора, небесних заступників його батьків. Тоді Юрій Кравченко сказав: «У кожного свій шлях до храму. І він вибирається, напевно, з волі Божої. Цьому, коли ми росли, нас не вчили. Тому потреба духовного збагачення, потреба того, щоб кожна людина відчула, що не тільки земним можна жити, і привела мою родину, моїх друзів і мене до рішення, щоб у моєму рідному місті на місці, де закінчується шлях земний і починається духовне служіння та відповідальність перед Богом, з'явився храм».

Будівництво Петропавлівського храму в Кіровограді, початого Юрієм Кравченком, довелося завершувати дружині Тетяні, дочці Ірині та друзям родини. Возведений храм без перебільшення можна порівняти з перлиною, справжнім витвором мистецтва.

Ангеліна Несен,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

 
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com