УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит ВолодимирЛист-подяка Президентові України за встановлення державного свята «День Хрещення Київської Русі-України»


ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ВІКТОРУ АНДРІЙОВИЧУ ЮЩЕНКУ

 
Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Сьогодні, в день святкування великої святині Української землі - Почаївської ікони Пресвятої Богородиці - у Свято-Успенській Почаївській Лаврі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. На цьому засіданні ми заслухали доповідь Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про святкові урочистості, що відбулися в Києві з нагоди 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі.

З особливим задоволенням ми сприйняли звістку про те, що 25 липня Ви підписали Указ № 668/2008 про встановлення в Україні нового державного свята: “Дня Хрещення Київської Русі-України”, який буде відзначатися щорічно 28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Цей Указ став відповіддю на ініціативу нашої Церкви, що була висунута ще 15 років тому та набула широкої громадської підтримки. Встановлення щорічного святкування Дня Хрещення Київської Русі є свідченням того, що Українська держава визнає величезне історичне значення, яке має для нашого народу прийняття Християнства. Це також є визнанням тієї важливої ролі, яку зіграла в історії України Православна Церква.

Від імені Української Православної Церкви складаємо Вам, Вельмишановний пане Президенте, щиру подяку. Сподіваємось, що День Хрещення Київської Русі стане насправді народним святом, яке об’єднає всіх християн України. Ми переконані, що як 1020 років тому прийняття Християнства сприяло об’єднанню слов’янських племен, так і сьогодні святкування Дня Хрещення Русі стане фактором консолідації українського суспільства, сприятиме процесам духовного та національного відродження.

З глибокою повагою,

 
† Володимир, Митрополит Київський і всієї України

5 серпня 2008 року

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com