УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ взяв участь в роботі IX Світового конгресу українцівЗ 20 по 22 серпня в Києві проходив IX Світовий конгрес українців. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира від Української Православної Церкви у форумі взяв участь співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, викладач Київської духовної академії протоієрей Миколай Данилевич.

На конгрес з’їхалось 250 делегатів з 31 країни світу. «За даними Міністерства закордонних справ України, на сьогодні в різних країнах світу проживає близько 20 мільйонів українців, — відзначив отець Миколай. — За віросповіданням це здебільшого православні та греко-католики. Останні закордоном у силу об’єктивних причин організовані краще, хоча православних українців поза межами України більше, ніж греко-католиків.
 
У церковному відношенні православні українці поки-що не організовані належним чином та розпорошені по різних юрисдикціях, через те й створюється враження, що їх не так багато. В зв’язку з цим, Українська Православна Церква не може стояти осторонь такого зібрання українців світу, адже для неї однаково дорогі всі вірні, які до неї належать, — як російськомовні та симпатики російської культури, так і ті наші співвітчизники, для кого є дорогою українська культура та українська мова, в тому числі й в молитві до Бога. А саме останніх за кордоном переважна більшість, оскільки виїжджають здебільшого люди з Західної України».

Під час роботи форуму, 21 серпня, в другій половині дня учасники молитовно вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Всесвітній конгрес українців — міжнародна організація, яка заснована в 1967 році як Всесвітній конгрес вільних українців.

Вона об'єднує українські громади в більш, ніж 130 країнах світу. Штаб-квартира організації знаходиться у місті Торонто (Канада).
 
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com