УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Покровському монастирі14 жовтня, у день свята Покрова Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у Свято-Покровському жіночому монастирі столиці. Блаженнішому Владиці співслужили його вікарні архієреї: секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та завідувач канцелярією Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон, а також благочинний храмів міста Києва протоієрей Віталій Косовський та священнослужителі монастиря.

Під час богослужіння з нагоди престольного свята обителі та за заслуги перед Церквою Архіпастир удостоїв ряд священнослужителів монастиря богослужбових нагород: протоієреї Григорій Швець, Петро Калинівський, Іоанн Тихон, Олександр Улещенко отримали право носіння митри, протоієреї Владислав Шутенко та Олександр Василюк – право носіння хреста з прикрасами, священик Василій Русанівський возведений у сан протоієрея, а диякон Миколай Галій удостоєний правом носіння подвійного ораря.

За Літургією також молилися відомі політичні діячі, зокрема, лідер та представники «Партії регіонів»: Віктор Янукович, Микола Азаров, Василь Горбаль, Андрій Клюєв, Юрій Бойко, Володимир Сівкович та інші.

Традиційно, звертаючийсь після Євангельського читання до віруючих, Митрополит Володимир наголосив на особливому шануванні Церкою Пресвятої Богородиці:

«Церква з глибоким благоговінням шанує Пресвяту Діву Марію, звеличену Богом за ангельську чистоту, глибоке смирення й найбільшу святість. У небесній славі, де божественне світло передається від одного ангельського чину до іншого, Пречиста Богородиця займає найближче до Престолу Божого місце й іменується Церквою «чеснійшою від Херувимів і славнійшою без порівняння від Серафимів»».

Після богослужіння єпископ Васильківський Пантелеімон відправив подячний молебень та пройшов із віряними хресним ходом навколо Свято-Миколаївського храму обителі.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com