УКР РУС ENG 
   

У день пам’яті преподобного Нестора Літописця Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської ЛавриУ неділю, 9 листопада, у день пам'яті преподобного Нестора Літописця — небесного покровителя Київських духовних академії і семінарії, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: митрополит Доростольський Іларіон (Болгарська Православна Церква), архієпископ Бориспільський Антоній (ректор КДАіС), єпископи: Гатчинський Амвросій (ректор Санкт-Петербурзьких духовних академії і семінарії), Ніжинський і Прилуцький Іриней, Новокаховський і Бериславський Іоасаф, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), Уманський і Звенигородський Антоній, Васильківський Пантелеімон, ігумен Іоасаф (Морза) (ректор Мінських духовних академії і семінарії), духовенство Київських духовних шкіл і представники інших навчальних закладів у священному сані.

Під час богослужіння, на Малому вході, Блаженніший Митрополит Володимир за заслуги перед Українською Православною Церквою удостоїв викладачів Академії і Семінарії священицьких нагород.

Так, викладач єврейської мови протоієрей Олег Скнар нагороджений правом носіння митри, ігумен Маркел (Павук) (викладач Гомілетики) та протоієрей Констянтин Пилипчук (викладач Літургики) отримали право носіння хреста з прикрасами, священики Павел Козар (викладач Літургики), Олександр Попов (викладач Канонічного права), Максим Бойко (завідуючий заочним відділенням), Олександр Козинець (помічник проректора з виховної роботи) були возведені в сан протоієрея, а викладач Морального богослов’я ієромонах Олексій (Коваль) нагороджений правом носіння золотого наперсного хреста.

ДО РЕЧІ. У суботу, 8 листопада, напередодні Актового дня в Київських духовних семінарії та академії пройшли заходи, присвячені цьому святу.

Спочатку, в Хрестовоздвиженському храмі Лаври відбувся молебень біля раки з чесними мощами небесного покровителя Київських духовних шкіл. Богослужіння очолив архієпископ Бориспільський Антоній. Після молебню всі присутні приклалися до мощей преподобного Нестора Літописця.

Потім у храмі Всіх святих Києво-Печерської Лаври проректор з навчальної частини архімандрит Климент (Вечеря) у співслужінні викладачів КДАіС у священному сані, відправив панахиду за спочилими наставниками і вихованцями Київських духовних шкіл.

А Всенічну цього дня в Трапезному храмі в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив ректор Київських духовних академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній.

Максим Сидоренко,
фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com