УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день престольного свята в Свято-Макарівському храмі Предстоятель УПЦ звершив Божественну літургію14 травня, у день пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського, Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні секретаря Предстоятеля УПЦ єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра  та місцевого духовенства звершив Божественну літургію у Свято-Макарівському храмі столиці.

Звертаючись до пастви із словами проповіді, Архіпастир розповів про особливе вшанування мучеників. «Особливо Церква шанує святих мучеників, тому що вони віддавали все своє життя за Христа, за Його славу, за Святу Церкву. Мученики – це наші герої, які показують нам, що ангельский чин людина може насілдувати з допомогою Божою та при нашому бажанні ще на землі. Сьогодні ми просимо священномученика Макарія, який духовно присутній із нами, щоб він умолив Господа всім нам у разумі й істині прийти до вічного спасіння», — сказав Блаженніший Владика.
 
ДО РЕЧІ. Митрополит Макарій народився у 1427 році. На престол Київських Митрополитів був обраний у 1494 році. У 1497-му святитель Макарій, зібравши кошти на відновлення Софійського собору та Києво-Печерської Лаври, повертався  до Києва. Проїжджаючи через селище  Скригалів, він  вирішив відправити богослужіння у місцевому храмі. Під час звершення Літургії  татари увірвалися до церкви та вбили  Митрополита, відрубавши йому голову та праву руку.
 

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com