УКР РУС ENG 
   

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ. Розпочався архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Тульчинської єпархії8  серпня розпочався дводенний архіпастирський візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Тульчинської єпархії.

Мета візиту - участь у святкуванні 15-річчя Тульчинської єпархії, а також урочистостях з нагоди 20-річчя архієрейської хіротонії та 60-річчя з дня народження архієпископа Тульчинського і Брацлавського Іонафана.

В цей день Блаженніший Митрополит Володимир відвідав одне із найбільших міст єпархії – Немирів, де освятив приділ на честь святого рівноапостольного князя Володимира у Свято-Архангело-Михайлівському храмі.

Його Блаженству співслужили архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, єпископи: Бельцькій і Фелештський Маркелл (Молдавська Православна Церква), Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, Городницький Олександр, а також духовенство регіону.

По закінченні богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх зі словами настанови:

«Господь дає людині благодать Святого Духа – шлях прямий, комусь дає непрямий шлях, проте всі вони ведуть до одного – до Бога, Який є Джерелом життя. І дай Боже, щоб на нашому віку було все більше і більше таких таїнств як сьогодні – освячення храму.  Це є одне із благодіянь Божих, яке ми вітаємо і розуміємо, і яке повинні нести у своєму серці протягом усього свого життя», - сказав Митрополит Володимир

Також Митрополит Володимир нагородив ювілейними орденами «450-річчя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері» меценатів, які допомогли звести цю церкву. Так були відзначені: настоятелька Свято-Троїцького Ставропігійного Немирівського жіночого монастиря ігуменя Херувіма (Грицишина), народний депутат України Степан Глусь, директор Немирівського ЛГЗ Алла Глузь.

Насамкінець, Первосвятитель благословив віруючих іконочками святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського.

Після цього Блаженніший Митрополит Володимир відвідав місцеве кладовище, де звершив освячення місця під храм на честь Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Ініціатором та ктитором будівництва цього храму виступила  директор Немирівського ЛГЗ Алла Глузь, яка таким чином вирішила вічнити пам’ять своєї матері.

На звершення першого дня візиту Предстоятель УПЦ відвідав Немирівський Свято-Троїцький Ставропігійний жіночний монастир.

Після урочистої зустрічі біля головного храму обителі, Блаженніший Владика, увійшовши до нього, звершив невелике молитвослів’я.

Наостанок, Митрополит Володимир благословив усіх, хто зібрався для зустрічі зі своїм Архіпастирем.

ДО РЕЧІ. Храм в ім’я архістратига Михаїла було зведено з ініціативи настоятельки Свято-Троїцької обителі ігумені Херувіми (Грицишиної) та представників влади міста.

Чин освячення місця під будівництво Свято-Михайлівського храму був звершений 21 листопада 2000 року – у день пам’яті архістратига Божого Михаїла. 2004 року був зведений нижній храм в ім’я святого мученика Димитрія Солунського, у якому, доречі, також займаються учні недільної школи. Цього ж року розпочато будівництво верхнього храму. 13 вересня 2008 року Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення головного приділу храму в ім’я Архистратига Божого Михаїла.

Максим Сидоренко
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com