УКР РУС ENG 
   

02.10.2006. КРИВИЙ РІГ. 10-ліття від дня утворення своєї єпархії віруючі міста відзначили разом з Блаженнішим Митрополитом ВолодимиромУ суботу, 30 вересня, Криворізька єпархія відзначила свій перший ювілей - 10 років від дня заснування, а її правлячий архієрей - архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем - 10-ліття архієрейського служіння.

На урочистості прибув Предстоятель Української Православної Церкви. На запрошення мера міста Юрія Любоненка Його Блаженство відвідав міськвиконком, де вручив Юрію Вікторовичу орден преподобного Іллі Муромця I ступеня. Він, у свою чергу, подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за пастирську турботу й молитви за Криворізьку землю, а також зачитав рішення міськвиконкому: «Визначити кращим упорядником за 2006 рік і занести на міську Дошку пошани архієпископа Криворізької та Нікопольської єпархії владику Єфрема».

У неділю, 1 жовтня, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Йому співслужили дев'ять архієреїв Української Православної Церкви, а також священнослужителі Руської Православної Церкви. Після закінчення святкового богослужіння Блаженніший Владика освятив водосвятну каплицю на честь мученика Іоанна Воїна. Він привітав архієпископа Єфрема з 10-літтям архієрейської хіротонії та перебування на кафедрі, а також вручив ювілярові ікону преподобних отців Києво-Печерських, побажав йому й надалі з наснагою нести пастирське служіння в Церкві Христовій. Архієпископ Єфрем був нагороджений орденом святого апостола Іоанна Богослова II ступеня.

На богослужінні були присутні мер міста Юрій Любоненко, голова обласної ради Юрій Вілкул, народний депутат України Олександр Вілкул та інші представники органів влади міських і районних центрів. Гості привітали архіпастиря зі знаменною датою.

Святкування продовжилися урочистою Академією та концертом у Будинку культури «Металург».

Докладніше про подію читайте на сайті "Православіє в Україні".

Протодиякон Анатолій Беденко

Фото автора

 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com