УКР РУС ENG 
   

12.10.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир привітав організаторів, учасників і гостей IV-го Міжнародного фестивалю православного кіно й літератури «Покров – 2006»Сьогодні, 12 жовтня, у день відкриття IV-го Міжнародного фестивалю православного кіно й літератури «Покров - 2006», до його учасників, організаторів і гостей з вітальним словом звернувся Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.

«Дорогі брати й сестри, організатори, учасники й гості IV-го Міжнародного фестивалю православного кіно й літератури «Покров - 2006»!

Щиро вітаю вас з початком цього представницького форуму, що зібрав у древньому Києві сотні режисерів, сценаристів і журналістів, які за нинішніх нелегких умов творять сучасне православне кіно. Розумію, як нелегко створювати християнські фільми й телепередачі сьогодні, коли потрібна особлива мужність, аби протистояти спокусам розділень і розмиванню моральних підвалин. Нелегко добиватися й того, щоб їх побачили мільйони глядачів, адже, на жаль, достоїнства плодів культурної творчості в наші дні найчастіше вимірюються їхньою здатністю за будь-яку ціну забезпечити матеріальну вигоду.

Сподіваюся, що православним працівником кіно вдасться знаходити такі теми для нових православних фільмів, які змогли б захопити сучасного глядача. Сподіваюся й на те, що їхня якість відповідатиме важливості поставлених перед нами завдань.

Ми не повинні поступатися православними позиціями, не повинні капітулювати перед кон'юнктурними вимогами масової культури. І водночас нам варто створювати такі християнські фільми, щоб вони були зрозумілими не тільки воцерковленим людям, але й тим, хто поки що не вкорінився в істинах Отцівської Віри.

Вам дано високе право бути почутими й побаченими. Вам дана неоціненна можливість створювати кіно, що говоритиме про головне у житті будь-якої людини. На вас лежить величезна відповідальність за кожне слово і кожен кадр, які відображають суть і зміст православ'я. І водночас радісні турботи, оскільки ви служите Церкві й людям, які уповають на спасіння і милість Божу.

Закликаю Боже благословення на вашу працю й добрі починання». 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com