УКР РУС ENG 
   

14.10.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди 100-ліття Свято-Покровського храмуУ суботу, 14 жовтня, київський Свято-Покровський храм на Пріорці відзначив 100 років від дня заснування. Урочисте богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, архієпископ Вишгородський Павел і міське духовенство. Багато віруючих прийшли на Божественну літургію, щоб вшанувати Пресвяту Богородицю, храм навіть не зміг вмістити всіх вірян.

На Божественній літургії Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх зі словами повчання.

«На вшанування Церквою Матері нашого Спасителя встановлене щорічне святкування всіх основних подій Її земного життя, здійснених Нею знамень, чудес і благодіянь, які є проявом всеблагого і спасенного Божого Промислу.

Через Пресвяту Діву Марію людині знову відкрилася глибина любові Божої. Відкрилася дорога в Небо, спілкування з небожителями, зі святими Ангелами. Стало можливим для людини все, що благословив Господь, приготував і дарував людині для її користі та спасіння. Відкривається Небо, і Церква на землі стає частиною Неба, де ми зустрічаємося з Богом і оновлюємося.

І ми сьогодні, віддаючи шану Пресвятій Благословенній Діві Марії, благатимемо Її: "Покрий нас чесним Твоїм омофором від усякого зла і принеси молитви за нас, недостойних, Сину Твоєму і Богові нашому Ісусу Христу, щоб спастися душам нашим".»

Після Божественної літургії відбулися хресний хід навколо храму й церемонія вручення церковних нагород. Настоятелеві храму протоієреєві Борисові Удовенку Блаженніший Митрополит Володимир вручив орден рівноапостольного князя Володимира і привітав отця настоятеля з 70-літнім ювілеєм. Орден Іллі Муромця ІІІ ступеня був вручений главі Союзу офіцерів України, народному депутатові Верховної Ради Олегу Калашникову. Також були вручені ордена й архієрейські грамоти представникам православного козацтва.

У дарунок від Прем'єр-міністра України Віктора Януковича настоятелеві храму отцю Борису була передана стародавня ікона, а від Союзу офіцерів України Олег Калашников подарував ікону Серафима Саровського.

Наприкінці святкових заходів усіх запросили покуштувати гарячої козацької каші. 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com