УКР РУС ENG 
   

26.10.2006. ГЛУХІВ. Блаженніший Митрополит Володимир відкрив перший фестиваль духовної музики «Глинські дзвони»У четвер, 26 жовтня, з благословення намісника «Глінська пустель» єпископа Васильківського Луки в місті Глухові Сумської області пройшов перший фестиваль духовної музики «Глинські дзвони». Захід відбувся під патронатом міського голови Олени Мельник.

Церемонія відкриття фестивалю відбувалася в Глухівському краєзнавчому музеї, де були присутні високі гості - Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, єпископ Конотопський і Глухівський Інокентій, єпископ Васильківський Лука, начальник Сумського обласного управління культури Василь Деркач. Звертаючись до учасників, гостей і глядачів, Блаженніший Митрополит Володимир сказав:

«Я радий вітати ваше добре починання і хочу побажати, щоб воно мало продовження. Вслуховуючись у будь-які піснеспіви нашого народу, можна пізнавати його долю. Крім того, можна відповісти на питання, яке цікавить багатьох: чому в Православній Церкві хорові співи не супроводжуються грою на музичних інструментах під час богослужіння, хоча у Старому Завіті такі інструменти використовувалися? Слухаючи церковні й духовні піснеспіви наших великих композиторів і співвітчизників, таких як Березовський і Бортнянський, можна відповісти, що слов'янська душа не потребує ніякого акомпанементу, бо співає своїм серцем і душею. Ці композитори-співвітчизники залишили народу багату спадщину, на якій ми виховуємось. Їхні пісненспіви доносять до нашої душі звуки небесні, які допомагають знайти шлях до серця, а через нього і до Бога. Я щиро бажаю, щоб такі зустрічі продовжувалися й надалі, щоб ми розуміли, яку багату спадщину маємо, і дорожили цим скарбом.

Музика, особливо церковна, облагороджує людину, підносить її на вищу ступінь до Бога, до вічної Правди. Цей фестиваль має глибоке патріотичне значення. Композитори, які тут народились і працювали, творили для Церкви і пропускали через призму свого серця кожен звук, який сьогодні нас так радує. Я бажаю нашому народу повернутися до нашого коріння, до того великого скарбу, який нам залишили ті, хто були до нас, щоб таким чином воскресити свою історію, віру, почуття і любов до Батьківщини».

У фестивалі взяли участь більше десяти дитячих, молодіжних і професійних хорових колективів з Києва, Львова, Сум, Шостки, Лебидина, Тростянця і Глухова. Обов'язковою умовою для учасників було виконання одного з творів знаменитих уродженців Глухова - композиторів Дмитра Бортнянського і Максима Березовського. Виступи відбувалися на двох майданчиках - у краєзнавчому музеї та міському Будинку культури, концертний зал якого, розрахований на 450 місць, не зміг вміститити всіх глядачів.

Учасники були нагороджені дипломами фестивалю і грамотами Глухівського міського голови.

У другий день фестивалю, 27 жовтня, в Свято-Анастасиєвському кафедральному соборі відбувся завершальний концерт кращих колективів: хору Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова (керівник протодиякон Дмитро Болгарський), хору Київської духовної академії та семінарії (керівник ієродиякон Роман (Підлубняк)), Глухівського хору духовної музики (керівник Катерина Кобзар) і молодіжного хору Свято-Георгіївського храму (Львів, керівник Мирослава Зеленова).

Після закриття фестивалю його організатори та учасники поклали квіти до пам'ятника Дмитру Бортнянському і Максиму Березовському в центральному міському парку.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com