УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Два хрести, що повернулися на бані Свято-Миколаївського собору Покровського жіночого монастиря, освятив Блаженніший Митрополит ВолодимирУ четвер, 18 січня, насельниці Свято-Покровського жіночого монастиря на чолі з ігуменею Калісфенією, а також клірики столичних храмів зустрічали Предстоятеля Української Православної Церкви на площі перед Свято-Миколаївським собором обителі. Того дня він звершив чин освячення хрестів для бань монастирського храму, що був зруйнований ще на початку 70-річного атеїстичного свавілля. Тоді активісти зкинули з красеня-собору п'ятнадцять золочених бань з хрестами.

З того часу минуло багато років. Насельниці відновили богослужбове життя, власними силами відбудували чимало приміщень на території обителі, а Свято-Миколаївський храм так і залишався без бань.

«Сьогодні, коли гоніння на християн позаду, столична влада вважає своїм обов'язком допомогти черницям і прихожанам Покровського монастиря повернути відібране. Ми відновимо всі п'ятнадцять позолочених бань з маківками і хрестами», - сказав присутній на богослужінні заступник голови Київської міської державної адміністрації Віталій Журавський.

Під час богослужіння до присутніх звернувся і Блаженніший Митрополит Володимир. Він подякував насельницям і священослужителям, які щодня докладають великі зусилля, відроджуючі обитель.

«До сьогодні ви працювали на цій землі, відбудовували храми та господарські приміщення, відроджували давні традиції монастиря, - сказав Предстоятель Української Православної Церкви, звертаючись до черниць. - Однім словом, ви робили все, на що вистачало сил у ваших жіночих руках. А сьогодні вам допомагають представники державної влади. Дай Бог, щоб спільними зусиллями ми не тільки відродили зруйноване, але й змогли захистити нашу Святу Церкву від поруги».

Окремо Архіпастир подякував представникам мерії за те, що вони відновили реставраційні роботи в Свято-Миколаївському соборі Покровського монастиря, які були призупинені попередньою владою. На це столична адміністрація виділила 20 мільонів гривень, з яких 13 вже освоєні.

За словами Віталія Журавського, відродження центрального храму обителі буде закінчено до Дня Києва - 27 травня 2007 року.

Як уже повідомлялося, хрест для першої бані собору, яка була встановлена напередодні дня пам'яті святителя Миколая (18 грудня) освятив, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан.

Олександр Андрущенко

Фото Максима Брусніки   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com