УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив новий престол у Свято-Троїцькому Іонинському монастирі до річниці блаженної кончини засновника обителіСьогодні, 22 січня, у день 105-ї річниці представлення преподобного Іони Київського, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення головного престолу Свято-Троїцького собору Іонинського чоловічого монастиря. А після - святкову Божественну літургію, за якою йому співслужив перший намісник відродженої обителі, а тепер єпископ Мукачівський і Ужгородський Агапіт з насельниками у священному сані.

До цього моменту Божественну літургію тут звершували не на освяченому престолі, а просто на антимінсі, що дозволяється за благословенням правлячого єпископа.

Також Блаженніший Митрополит Володимир помолився біля раки з мощами преподобного Іони Київського.

Не випадково для освячення нового престолу насельники запросили до монастиря Предстоятеля.

Перший намісник обителі єпископ Агапіт взагалі пов'язує з ним відродження духовного і церковно-прихідського життя у цьому святому місці.

«Все почалося з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира», - пригадує владика.

Трудитися доводилося, не покладаючи рук. Перші насельники жили як древні подвижники.

Монастирю передали тільки храм і стареньку дерев'яну дзвіницю, побудовану наприкінці ХІХ-го ст. Від давності вона навіть нахилилася. Інших приміщень, придатних для житла, не було, і вся братія - 7 чоловік - жила в цій крихітній аварійній будівельці. Ніхто не нарікав, силоміць теж нікого в монастир не затягували. Як у братії, так і в парафіян був тоді такий духовний підйом, що всі жили й трудилися, як кажуть, єдиними устами і єдиним серцем. І Господь допоміг.

Під Покровом Божої Матері й молитвами преподобного Іони, цеглинка за цеглинкою монастир відбудовувався. До нього потягнувся народ. Сам преподобний, напевно, посилав в обитель людей, які підходили й пропонували заплатити будівничим за реставраційні роботи, виготовлення іконостасу й багато чого іншого.
Звичайно ж, віхою в історії монастиря стало обрітення нетлінних мощей преподобного Іони 1993 року. Відтоді, як ця святиня повернулася в стіни рідної обителі, життя змінилося. У всіх працях по відродженню монастиря відчувалася постійна допомога його святого засновника.

Олександр Андрущенко

Фото Максима Брусніки   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com