УКР РУС ENG 
   

ЧЕРНІГІВ. Блаженніший Митрополит Володимир молився біля мощей святителя Феодосія ЧернігівськогоУ неділю, 18 лютого, в день пам'яті святителя Феодосія, Блаженніший Митрополит Володимир очолив святкову Божественну літургію у Троїцькому кафедральному соборі обласного центру. Цього дня православні Чернігівщини вшановували пам'ять святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, котрий вважається небесним покровителем стародавнього міста.
Митрополиту Володимиру співслужили керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій, настоятелі храмів обласного центру, благочинні церковних округів, ігумени монастирів. На богослужінні багато віруючих, в тому числі паломники з інших міст України, Білорусі та Росії, які почитають чернігівського святителя.

Раку з нетлінними мощами подвижника було встановлено посередині храму, щоб кожен віруючий міг звернутися до святителя зі словами гарячих молитов, проханням про допомогу, про зцілення від недуг тілесних чи духовних, або подякувати за заступництво. «Для чого ми вшановуємо святих? - звернувся до присутніх під час проникливої проповіді Митрополит Володимир. - Вони є для нас взірцем віри, взірцем любові, взірцем життя згідно із заповідями Божими. Вони були звичайними людьми, проте завдяки своїм духовним чеснотам досягли Царства Небесного, що вселяє також у наші серця надію на спасіння».

Святий Феодосій Чернігівський, виходець з дворянського роду, вихованець братського Київського монастиря, був одним з найосвіченіших людей ХVII століття. Він був учнем Єпіфанія Славінецького, Інокентія Гізеля та ін. Святител виступав за возз'єднання Руської та Київської Митрополій і брав участь у посольстві, що увінчалося підписанням відповідних грамот (1685 р). До лику святих причислений у 1896 році.


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com