УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі вшанували пам’ять великомученика Федора ТиронаУ день вшанування Іверської ікони Божої Матері, 24 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили намісник монастиря архієпископ Вишгородський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, єпископ Бориспільський Антоній, а також духовенство Лаври.

Цього дня, в суботу першої седмиці Великого посту, Православна Церква вшановує пам'ять великомученика Федора Тирона, який прийняв мученицьку кончину за Христа близько 305 року, під час гонінь імператора Максиміана. Через 50 років після кончини святого Феодора імператор Юліан Відступник (361-363 рр.), бажаючи осквернити християнський Великий піст, наказав Константинопольському градоначальнику щодня протягом першого тижня посту таємно кропити ідоложертовною кров'ю їстівні припаси, які продавалися на ринках. Святий Феодор Тирон явився Константинопольському архієпископу Євдоксію у нічному видінні та звелів повідомити християнам, щоб вони не купували на ринках продукти, а їли в ці дні коливо (кутю), тобто варену пшеницю з медом.

У Православній Церкві закріпилася благочестива традиція в день пам'яті великомученика Федора Тирона вшановувати цю подію. Напередодні, у п'ятницю першого тижня Великого посту, в усіх храмах звершується освячення колива, яке парафіяни готують вдома і приносять до церкви як символ вдячності Богові за чудесний порятунок від язичницької наруги. 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com