УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день свята Торжества Православ’я Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської ЛавриУ першу неділю Великого посту, 25 лютого, коли Церква святкує Торжество Православ'я, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні архієпископів Вишгородського Павла, Переяслав-Хмельницького Митрофана, єпископа Бориспільського Антонія та духовенства Києво-Печерської Лаври звершив Божественну літургію у Трапезному храмі обителі.

Перед початком Літургії був звершений чин Торжества Православ'я. Він складається із читання Євангелія, Апостола, Символа Віри та молитов. Була виголошена вічна пам'ять усім православним патріархам та архієреям, а також благовірним царям та царицям, князям та княгиням, які ствердили православ'я на грецькій і руській землі. Прозвучало також урочисте многоліття Патріархам та всім православним Предстоятелям, єпископам та православним християнам.

Свято Торжества Православ'я було встановлено з приводу остаточної перемоги Святої Церкви над іконоборчою єрессю у IX столітті. До цього часу Свята Церква у боротьбі із різними єресями остаточно визначила в правилах семи Вселенських соборів Православне віровчення. Тому це свято назване не Торжеством іконошанування, а Торжеством Православ'я. 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com