УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ЄРУСАЛИМ. Предстоятель Української Православної Церкви звершив нічну Божественну літургію у Святій Кувуклії гробу ГосподньогоЗ 9 по 12 березня тривав паломницький візит Митрополита Київського і всієї України Володимира до Святої Землі. Блаженнішого Владику та очолювану ним делегацію в Руській Духовній Місії в Єрусалимі гостинно зустрічали її начальник архімандрит Тихон (Зайцев) та сестри Горненьського монастиря.

Невід'ємною частиною візиту Блаженнішого Митрополита Володимира до Святої Землі є звершення Предстоятелем нашої Церкви Божественної літургії в Святій Кувуклії гробу Господнього.

У ніч з 9 на 10 березня Владика Володимир у співслужінні духовенства, що його супроводжувало, відслужив Літургію на місці погребіння та Воскресіння Спасителя.

 

У кожному православному храмі Проскомідія - приготування Святих Дарів, звершується на жертовнику, що символізує собою Гріб Господній.

Благоговійний страх і трепет охоплює душу від усвідомлення того, що, звершуючи богослужіння в Святій Кувуклії, торкаєшся вже не до символічного, а до справжнього, історичного і найсвятішого місця - Триденного ложа Спасителя. На ньому під час Проскомідії виймаються частки просфори в прощення гріхів тих, кого поминають. Пізніше вони будуть опущені в Чашу з Кров'ю Христовою під слова молитви: «Відмий Господи гріхи всіх, хто поминався тут Кровію Твоєю чесною».

Архімандрит Олександр (Драбинко)
Фото автора 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com