УКР РУС ENG 
   

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Духовенство і віруючі УПЦ відстояли православний храм в с. Карапиші Миронівського району Київської області, але спроби його захоплення можуть повторитисяЯк повідомив благочинний Миронівського округу протоієрей Андрій Оленін, у суботу, 29 листопада, о 8 годині ранку в с. Карапиші Миронівського благочиння Білоцерківської єпархії представники новозареєстрованої (20.10.2008 р.) парафії Київського патріархату під керівництвом Даниленка Анатолія Степановича та його дружини Даниленко Валентини Петрівни вчинили спробу захоплення Свято-Михайлівського храму Української Православної Церкви. 7 представників охорони ПП «Безпека. Обізнаність. Гарантія» та завідуючі різних підрозділів СТОВ «Агросвіт» повісили замки на ворота, заблокувати вхід до храму двома автомобілями марки ВАЗ «Нива» і нікого не впускали на територію храму і в саму церкву. Четверо охоронців із означеного ПП були одягнені в спортивну форму, не представлялись і не пред’являли жодних документів. Мотивували свою присутність тим, що до них 28.11.2008 р. звернулись парафіяни КП із проханням забезпечити охорону орендованої ними церкви в с. Карапиші.

Духовенство та віряни Миронівського та Білоцерківського благочинь прибули, щоб захистити нашу парафію від посягань КП. В Україні багато років практикується сценарій насильницького захоплення храмів УПЦ іншими конфесіями. З Божою допомогою сьогодні вдалося запобігти захопленню храму Київським патріархатом. Ми вважаємо, що дії керівництва СТОВ «Агросвіт», представників охорони ПП «Безпека. Обізнаність. Гарантія» та громади КП є неправомірними, оскільки, згідно з ч. 3, ст. 18 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними за рахунок власних коштів, пожертвування громадян та організацій. 15 травня 1990 р. була зареєстрована Свято-Михайлівська парафія. Одразу ж влітку цього року парафія розпочала будівництво храму. Будували церкву усім селом, люди здавали гроші, безпосередньо брали участь у будівництві, також у цих роботах допомагав Карапишівський колгосп імені Щорса.

Рішенням виконавчого комітету Карапишівської сільської ради від 29.08.08 р. право власності на об’єкт нерухомого майна — Свято-Михайлівський храм Білоцерківської єпархії УПЦ с. Карапиші, по вул. Мічуріна, 4 та прицерковну будівлю — визнано за Свято-Михайлівською релігійною громадою (парафією) с. Карапиші Миронівського р-ну. 19 сесія п’ятого скликання Карапишівської сільської ради №17 від 17 вересня 2008р. затвердила рішення виконкому.

Слід також зазначити, що будівля храму знаходиться на земельній ділянці, яка рішенням 26 сесії четвертого скликання Крапишівської сільської ради №158-26-IV від 7.04.2006 р. виділена в оренду строком на 49 років.

Про захист своїх конституційних прав та церковного майна віруючі Свято-Михайлівської парафії Української Православної Церкви звернулися до обласної та районної влади, а також до Генеральної прокуратури.

Довідка: Даниленко Анатолій Степанович народився у с. Карапиші, колишній голова Держкомзему (до 2005 р.), колишній голова Черкаської облдержадміністрації; сьогодні ректор Білоцерківського аграрного університету; на виборах 2006 року намагався потрапити до Верховної Ради України за списками партії «Третя сила», лідером якої є Михайло Поплавський.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com