УКР РУС ENG 
   

КАНАДА. В оттавському Університеті святого Павла відбулася наукова конференція, присвячена історії створення Пересопницького ЄвангеліяЗ благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і на запрошення Оттавсько-канадської єпархії Православної Церкви в Америці з 25 листопада поточного року в Оттаві з візитом перебуває делегація Української Православної Церкви. До складу делегації входять: голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кирил (Говорун), голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик) та співробітник ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич. Мета візиту — презентація Пересопницького Євангелія, яка відбудеться в понеділок, 1 грудня, в Бібліотеці парламенту Канади в Оттаві.

В рамках візиту 28 листопада в оттавському Університеті святого Павла відбулася наукова конференція, присвячена історії створення Пересопницького Євангелія. Виступаючи з основною доповіддю, архімандрит Кирил розповів присутнім про задум факсимільного перевидання згаданого Євангелія, а також ознайомив аудиторію з міжконфесійною ситуацією в Українському Православ’ї та з основними тенденціями у внутрішньому житті Української Православної Церкви. Ігуменя Серафима (Шевчик) у своєму виступі розповіла про значення Пересопницького Євангелія для української духовності та культури, а протоієрей Миколай Данилевич ознайомив присутніх із особливостями тексту Євангелія.

На конференції були присутні викладачі та студенти Університету святого Павла, серед яких ректор о. Дейл Шлітт, директор Інституту східнохристиянських наук імені Андрія Шептицького протоієрей Стефан Войціховський, професори Інституту — протоієрей Петро Галадза та священик Джон Джилліонс. З представників церковних кіл на конференцію також завітали: архієпископ Оттавський і Канадський Серафим (Православна Церква в Америці), представник Української Православної Церкви в Канаді Константинопольського Патріархату протоієрей Ігор Куташ, клірик канадської Карпаторуської єпархії Константинопольського Патріархату протоієрей Максим Лисак та інші представники православних та греко-католицьких громад Оттави.

Пі дчас перебування в Оттаві українська церковна делегація відвідала собор святих апостолів Петра і Павла в Монреалі (Православна Церква в Америці), а також мала зустріч із Апостольським Нунцієм в Канаді архієпископом Луїджі Вентурою. Візит делегації Української Православної Церкви викликав живе зацікавлення серед місцевих канадських та українських ЗМІ. Зокрема, архімандрит Кирил та ігуменя Серафима дали розлоге інтерв’ю програмі «Український час» оттавського радіо.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com