УКР РУС ENG 
   

02.11.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир освятив церкву в ім’я апостола Іоанна Богослова в смт. Пісківка Бородянського району2 листопада, у четвер, у селищі міського типу Пісківка Бородянського району Київської області Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир освятив церкву в ім'я святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова.

Освячення церкви стало справжнім святом для віруючих. Підготовка розпочалася ще зрання. На підвозі привезли запашні трави, з яких вимостили доріжку від входу на церковне подвір'я і до сходинок у храм, обабіч доріжки лежали яскраві останні осінні квіти. Дорога від першої сходинки і аж до входу була вистлана килимовими доріжками. Не дивлячись на досить-таки холодну погоду, до церкви сходилися і старі, й малі, і для кожного знаходилася своя справа.

О 10-й годині настоятель церкви в ім'я Іоанна Богослова протоієрей Георгій Пустовіт та парафіяни почали зустрічати численних гостей. На свято прибуло духовенство з навколишніх сіл та містечок. Приїхав також благочинний митрофорний протоієрей Віктор Талько, який свого часу ніс послух на цій парафії. Урочисту службу супроводжували дивовижним співом хористи Києво-Печерської Лаври на чолі з архімандритом Полікарпом.

Близько 11-ї години церковне подвір'я нагадувало собою вулик - за кількістю люду, тільки тихий. Усі чекали на Владику. Юні дзвонарі протягом години по черзі ритмічними ударами в дзвони сповіщали на все село про радість і свято. Щойно Митрополит Володимир вийшов з машини - найменш терплячі вибігли з подвір'я на вулицю за благословенням... Короваєм на вишитому рушникові та квітами зустрічали дорогого Владику пісківчани. Йдучи дорогою з трав, він благословляв і немовлят, яких підносили матері, і стареньких немічних людей.

Після освячення престолу та храму Владика привітав присутніх з радісною духовною подією і закликав жити в мирі з Богом і самим собою, берегти віру і далі розбудовувати й облаштовувати церкву. Після проповіді владика нагородив меценатів, які найбільше допомогли в будівництві церкви. Володимир Арцимович, Валерій Кузьмічук, Юрій Колодій та Анатолій Рудніченко були відзначені орденами святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня; Олександр Українець (церковний староста, який, за словами настоятеля освячуваної церкви, доклав максимум своїх можливостей до зведення храму), Рам Данге (індус за походженням, який мешкає у цьому селі й неодноразово коштами допомагав у будівництві) та Сергій Самолудченко - орденами Агапіта Печерського ІІІ ступеня. Благословенні грамоти з рук владики отримали В.Лапенко, О.Панчик, А.Жукова, М.Старовойтова, Г.Демченко та ще декілька активістів парафії.

Побажавши присутнім душевних і тілесних сил, Владика повернувся у Київ, а свято продовжилося на церковному подвір'ї за смачною трапезою. Дорогою до столиці, на прохання присутнього на святі священика Георгія Юрчука, настоятеля церкви в ім'я Серафіма Саровського у селищі Тетерів, яке сусідить з Пісківкою, Владика завітав і до їхнього храму. Після молебну, який звершив Митрополит Володимир, отець Георгій розповів Владиці про складне становище церкви, яка була у 2004 році переобладнана з колишнього магазину та бару, про проблему з навколишньою територією, яку не хочуть повертати церкві, поділився планами на майбутнє - звести на цій території новий храм, подякував за подарунки (свого часу «молодій» церкві Владика подарував церковне начиння) та попросив молитов Блаженнішого за подолання цих перешкод.

Докладніше про подію читайте на Інтернет-порталі "Православіє в Україні" 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com