УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ЄРУСАЛИМ. Українські паломники на чолі з Предстоятелем Української Православної Церкви відвідали Святу ЗемлюУ рамках візиту на Святу Землю 10 березня Блаженніший Митрополит Володимир мав зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Ізраїлі Ігорем Тимофеєвим. Під час бесіди обговорювалася низка питань, що стосуються різностороннього сприяння паломникам з України під час відвідання ними Святої Землі.

Того ж дня відбулася зустріч українських прочан з Патріархом Святого града Єрусалима і всієї Палестини Блаженнішим Феофілом. Митрополит Володимир та Блаженніший Патріарх мали тривалу розмову про сучасний стан розвитку православ'я в Україні та на Святій Землі, обмінялися думками щодо сьогоднішніх взаємовідносин Церкви та держави, щодо розколів та міжконфесійної ситуації - всі ці питання є проблемними й актуальними та потребують виваженого вирішення.

На знак подяки за патріарше благословення привезти до столиці України минулого року велику християнську святиню - Частку Животворящого Хреста Господнього - Блаженніший Митрополит Володимир підніс Предстоятелю Єрусалимської Церкви орден Української Православної Церкви преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Митрополит Володимир відзначив, що подія, яка мала місце влітку минулого року і була пов'язана з принесенням до Києва Древа Хреста Господнього, відгукнулася в серцях православних українців, спонукаючи кожного замислитися, якою дорогою ціною ми викуплені Агнцем Божим, Котрий прийняв на Древі Хресному всі гріхи людства, змивши їх Своєю Чесною Кров'ю.

Орденами преподобного Нестора Літописця за сприяння та безпосередню доставку святині до Києва були відзначені секретар Священного Синоду Єрусалимської Православної Церкви митрополит Констанський Аристарх та митрополит Вострійський Тимофій.

Митрополит Володимир від імені всієї паломницької групи подякував Блаженнішому Феофілу за теплий та гостинний прийом, а також підніс йому у подарунок комплект богослужбових панагій. У свою чергу Патріарх подарував йому виготовлені єрусалимськими майстрами напрестольні підсвічники та фотоальбом, а митрополит Аристарх ікону - зображення Розп'яття Господа нашого Ісуса Христа.

У складі делегації в Єрусалимі перебували зокрема представники Київської міської державної адміністрації: заступник голови КМДА, начальник Головного управління економіки та інвестицій Денис Басс та заступник мера Києва Віталій Журавський. Від імені керівництва столиці України вони подякували Патріарху за минулорічний привіз до Києва ікони з часткою Животворящого Древа та піднесли Грамоту - відзнаку київської мерії й нагрудний знак до неї.

Блаженніший Феофіл преподав своє патріарше благословення від Гробу Господнього усім паломникам з України.

Увечері того ж дня, напередодні Хрестопоклонної неділі, Митрополит Володимир молився за Всеношною в храмі на честь святої мучениці цариці Олександри при Руській Духовній Місії, а також звершив Чин винесення Хреста Господнього.
11 березня паломники з України молилися за Божественною літургією, яку очолив Єрусалимський Патріарх Феофіл у храмі Воскресіння Христового. Вранці Блаженніший Митрополит Володимир та духовенство, що його супроводжувало, зустрічали Патріарха в Єрусалимській патріархії та вуличками Старого Міста врочисто перейшли до місця звершення Богослужіння - Кувуклії Гробу Господнього.

Після богослужіння в Єрусалимському храмі Воскресіння довкола Кувуклії та Кафолікону відбувся хресний хід, під час якого Патріарх Феофіл, Митрополит Володимир і архієреї, які їм співслужили, несли Хрест з часткою Животворящого Древа Господнього та благословляли ним віруючих.

Перебуваючи на Святій Землі, паломницька група також відвідала Віфлеєм. Прочани вклонилися місцю народження Спасителя та мали можливість особисто духовно пережити різдвяну радість. Відвідали паломники і Гефсиманію - гробницю Пресвятої Богородиці та Гефсиманський сад, звідки розпочалися спасительні страсті Христові, напередодні спомину яких і ми сьогодні стоїмо.

Архімандрит Олександр (Драбинко)
Фото автора   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com