УКР РУС ENG 
   

ЗАПОРІЖЖЯ. Предстоятель УПЦ відвідав острів козацької слави – Хортицю, та освятив наріжний камінь майбутнього Свято-Володимирського собору в центрі Запоріжжя21-22 травня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир з архіпастирським візитом відвідав Запорізьку єпархію.

У перший день Предстоятель УПЦ в Запорізькій облдержадміністрації благословив підписання Угоди про співпрацю у сфері фізичного виховання молоді та спорту між обласною владою та Запорізькою єпархією.

22 травня в день святителя Миколая Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Покровському соборі Запоріжжя. Йому співслужили архієпископ Василій (Златолинський), архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем, єпископ Бердянський і Приморський Єлисей, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Запорізький і Мелітопольський Іосиф, єпископ Кременчуцький і Лубенський Володимир, духовенство Запорізької та Бердянської єпархій. В цей день Свята Церква також святкує пам’ять преподобного Іосифа Оптинського – небесного покровителя керуючого Запорізькою єпархією архієрея. Предстоятель Церкви, а також попередник єпископа Іосифа на Запорізькій кафедрі архієпископ Василій, щиро привітали владику з Днем Ангела та побажали йому плідного служіння у славу Святої Церкви і запорізької землі.

Блаженніший Митрополит Володимир також відвідав острів козацької слави – Хортицю, де оглянув відновлену Запорізьку Січ та реконструйований дерев’яний храм козацької доби, будівництво якого ще триває. Запорізькі козаки (дорослі і діти) показали Блаженнішому Митрополитові свою майстерність володіння козацькою боротьбою, нагайками, шаблями та списами. Вітаючи свого Предстоятеля, отаман Війська запорізького наголосив, що довкола відродженої Січі відбувається і поступове єднання різних гілок українського козацтва.

Того ж дня Блаженніший Митрополит Володимир звершив освячення наріжного каменя і хреста на місці будівництва в центрі міста (парк навпроти міської влади) Свято-Володимирського кафедрального собору Запорізької єпархії.

Ввечері 22 травня Предстоятель УПЦ повернувся до Києва.

 
ФОТОЛІІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com