УКР РУС ENG 
   

14.07.2007. КИЇВ. Протоієрей Петро Влодек подав у відставку з посади ректора Волинської духовної семінаріїНа засіданні Священного Синоду, яке відбулося у четвер, 13 липня, був заслуханий рапорт протоієрея Петра Влодека, в якому він просить священноначалля звільнити його з посади ректора Волинської духовної семінарії. Синод задовольнив прохання отця Петра. Того ж дня йому було присвоєно звання «Почесний ректор Волинської духовної семінарії».

Цікаво, що з 1946-го по 1948 протоієрей Петро Влодек сам був студентом Волинської духовної семінарії, а з 1948 по 1952 рік навчався у Московській духовній академії, де здобуває ступінь кандидата богословських наук. Після цього його направляють викладачем у Волинську духовну семінарію, де згодом він стає інспектором, а з 1962 по 1964 рік обіймає посаду ректора. Уславлений ректор ревно обороняв Волинську пастирську школу перед її закриттям радянською владою.

Опісля протоієрей Петро здійснює пастирське служіння закордоном. Понад шість років служив у Берлінському кафедральному соборі, та вісім - був настоятелем Едмонтонської парафії у Канаді. Напередодні святкувань 1000-річчя Хрещення Русі повертається до Києва, де протягом декількох років виконує обов'язки керуючого справами Українського Екзархату. З 1989 року він стає першим ректором відновленої Київської духовної семінарії. У 1991-му повертається на Волинь, де через рік очолює Волинську духовну семінарію, яка після захоплення її приміщень бойовиками Київського Патріархату розміщувалася в одній кімнаті. За короткий термін отець Петро повністю відновлює навчальний процес у стінах духовної школи (у 1993 році Волинська духовна семінарія отримала у тимчасове користування напівзруйноване приміщення).

Протоієрей Петро Влодек відомий в нашій країні як автор першого україномовного «Закону Божого»». Він - автор багатьох конспектів та посібників з історії Церкви, якими сьогодні користуються в духовних школах Української Православної Церкви. 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com