УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Між Українською Православною Церквою та Міністерством з надзвичайних ситуацій України підписано угоду про співпрацюПідписання оновленої угоди відбулося 14 лютого 2007 року. З боку УПЦ під документом поставив свій підпис Предстоятель Української Православної Церкви - Блаженніший Митрополит Володимир, а з боку міністерства - міністр Нестор Шуфрич.

В оновленій угоді йдеться про поглиблення співпраці між Церквою і міністерством, а також вказано пріоритети співпраці. Сторони заявили про необхідність спільних практичних дій у таких напрямках:

1. На основі законів України, традицій Православ'я розробити перспективну програму взаємодії в галузі духовного, культурного, морального розвитку працівників системи МНС.

2. Організувати проведення священнослужителями УПЦ та керівництвом органів і підрозділів системи МНС України спільних заходів, спрямованих на духовне просвітництво, зміцнення духовних засад у житті колективів частин і підрозділів, навчальних закладів МНС.

3. За узгодженням керівництва вищих навчальних закладів МНС і єпархіального управління залучати священиків Української Православної Церкви до участі у проведенні занять з окремих тем курсів «Релігієзнавство», «Етика».

4. Сприяти представникам Української Православної Церкви у відвідуванні органів і підрозділів системи МНС для відправлення богослужінь, таїнств і проведення індивідуальних бесід із віруючими рядового і начальницького складу, працівниками МНС України та членами їх сімей у вільний від служби час на виключно добровільних засадах.

5. За побажанням керівництва і особового складу надавати допомогу в забезпеченні органів і підрозділів системи МНС духовною літературою, відео- та аудіо матеріалами духовно-просвітницького характеру.

6. Готувати спільні матеріали про роль та вплив Української Православної Церкви у справі виховання осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей для оприлюднення через засоби масової інформації МНС.

7. Створити спільну робочу групу для здійснення взаємодії Української Православної Церкви та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Блаженніший Митрополит Володимир в своїй промові побажав поменше нештатних ситуацій працівникам МНС і Божої допомоги. В свою чергу, міністр Нестор Шуфрич подякував Митрополиту за молитви і турботу про рятувальників і пожежних, а також зауважив, що підписана угода додасть нових стимулів для покращення готовності працівників міністерства і сприятиме створенню необхідної атмосфери серед українських рятувальників.

Диякон Віктор Яценко


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com