УКР РУС ENG 
   

02.10.2066. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Представники Київського патріархату не блокуватимуть візит Блаженнішого Митрополита Володимира на малу батьківщину у селі МарківціУ понеділок, 2 вересня, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом вирушив до Хмельницької єпархії. Незадовго до цього до нього звернувся архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній.

«У серпні цього року в мережі Інтернет з'явилася провокуюча заява за підписом керуючого справами УПЦ КП архієпископа Хмельницького і Кам'янець-Подільського Антонія (Махоти), - говориться у зверненні владики. - Її суть полягала у закликанні до міжконфесійної ворожнечі і рішучих дій щодо протистояння Церкві «Московського Патріархату», які будуть проявлятися зокрема, у фізичному блокуванні приїзду Вашого Блаженства на малу батьківщину у селі Марківці Летичівського району Хмельницької області.

Вищезгадана заява не залишилася без уваги засобів масової інформації України і зарубіжжя, адже є явним порушенням низки міжнародних угод щодо віротерпимості та релігійних організацій, а також Конституції України та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

За фактом цієї заяви я мав термінову зустріч з Антонієм (Махотою), який навідріз відмовився від вищенаведених слів, запевнивши мене, що «це справа рук його недоброзичливців, які заздрять, що на Хмельниччині мир і немає протистоянь на релігійному ґрунті». Він кілька разів просив мене інформувати Ваше Блаженство про те, що має до Вас величезну та щиру повагу як до видатного ієрарха сучасності і з його сторони ніколи не було і не буде ніяких замахів на дії, які будь-яким чином провокуватимуть міжконфесійну ворожнечу до Української Православної Церкви або виражатимуть неповагу до Вас особисто.

Результатом нашої зустрічі стала поява офіційної заяви прес-служби Хмельницької єпархії УПЦ КП, яка спростовує усі звинувачення Антонія (Махоти) щодо закликів «до хрестового походу проти УПЦ і блокування приїзду Митрополита Володимира у місто Хмельницький».

У цьому документі зокрема говориться: «Останніми днями в Інтернет-виданнях з'явилось багато викривлених публікацій щодо правлячого архієрея Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату архієпископа Хмельницького і Кам'янець-Подільського Антонія (Махоти). Подається фальшива думка, начебто він закликав до хрестового походу щодо УПЦ МП та особисто її Предстоятеля, Митрополита Володимира (Сабодана), закликаючи заблокувати його приїзд до Хмельницького. Однак в останній місяць архієпископ Антоній не проводив жодної прес-конференції, не давав жодного інтерв'ю, в яких би він закликав до міжрелігійної ворожнечі».


(02 октября 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com