УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. На засіданні Священного Синоду створено три нові єпархії, обрано кандидатів у єпископи та ухвалено низку рішеньУ четвер, 31 травня в Києві відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира. В роботі Синоду взяли участь митрополит Одеській та Ізмаїльський Агафангел та Чернівецький і Буковинський Онуфрій, архієпископи Сумський і Охтирський Марк, Овруцький і Коростенський Віссаріон, Сарненський і Поліський Анатолій та керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан.

На Синоді було ухвалено розділ трьох єпархій. Із Луганської виділено Сєверодонецьку єпархію з призначенням на цю кафедру єпископа Серафима (Залізницького), звільненого від управління Білоцерківською єпархією.

Із Хмельницької виділено Шепетівську єпархію з обранням архімандрита Никодима (Горенка), клірика Володимир-Волинської єпархії, в єпископа Шепетівського і Славутського.

Із Чернігівської виділено Ніжинську єпархію з обранням архімандрита Іринея (Семко), насельника Києво-Печерської Лаври, в єпископа Ніжинського і Батуринського. До того ж, архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана, вікарія Київської Митрополії, керуючого справами УПЦ звільнено з посади вікарія Київської Митрополії та призначено архієпископом Білоцерківським і Богуславським.

Члени Синоду ухвалили загальноприйняту в межах України форму поминання за богослужіннями імені Предстоятеля Української Православної Церкви: «... о Господине и Отце нашем Блаженнейшем...».

У зв'язку з канонізацією святителя Пахомія Романського Румунською Православною Церквою його ім'я внесено до святців Української Православної Церкви та призначено святкування дня його пам'яті 1/14 квітня та в день пам'яті всіх преподобних Печерських у 2-у Неділю Великого посту.

Рішенням Синоду змінено ректора Київських духовних шкіл та Полтавської місіонерської духовної семінарії. Протоієрея Николая Забугу, Голову Відділу зовнішніх церковних відносин УПЦ, звільнено з посади Ректора Київської духовної академії та семінарії та призначено ректором Полтавської місіонерської духовної семінарії, а ректором Київських духовних шкіл призначено Преосвященного Антонія, єпископа Бориспільського, вікарія Київської Митрополії.

Створено новий Синодальний відділ УПЦ по архітектурі, будівництву та охороні пам'ятників церковної архітектури, головою якого призначено секретаря Київської Митрополії, благочинного храмів м. Києва протоієрея Віталія Косовського. Крім того, скасовано Місію «Синодальний відділ Української Православної Церкви по зв'язках з об'єднаннями громадян, суспільними та державними інституціями», а головою Місії «Духовне просвітництво» призначено ігумена Лонгина (Чернуху).

Прийнято рішення висловити подяку Президенту України В.А. Ющенку, Прем'єр-міністру України В.Ф. Януковичу, Київському міському голові Л.М. Черновецькому та депутатам Київської міської ради за сприяння у виділенні земельної ділянки у Печерському районі м.Києва (Залізничне шосе, 3) під будівництво Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового та адміністративного центру УПЦ.

Ухвалено в рамках святкування 15-річчя Харківського Архієрейського Собору провести 2 червня 2007 р. освячення місця, Хреста і закласти перший камінь під будівництво Кафедрального собору Воскресіння Христового.

Члени Синоду також благословили заснування Ювілейного Ордену з нагоди 15-ліття Харківського Архієрейського Собору.

Наступного року ухвалено провести святкування з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі.

Священний Синод УПЦ поповнився двома постійними членами. До числа постійних членів Священного Синоду додано Преосвященного Іоаннікія, митрополита Луганського і Старобільського, та Преосвященого Марка, архієпископа Сумського і Охтирського.

Журнали засідань Священного Синоду ЧИТАЙТЕ ТУТ!

 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com