УКР РУС ENG 
   

СВЯТА ЗЕМЛЯ. Блаженніший Митрополит Володимир молився на місці Преображення ГосподньогоНапередодні Великого християнського свята Преображення Господа нашого Ісуса Христа, 18 серпня, Предстоятеля Української Православної Церкви прийняв у своїй резиденції Блаженніший Патріарх Святого града Єрусалима Феофіл III. Сторони обмінялися думками стосовно найважливіших подій у політичному житті України та деяких держав світу. Глава Єрусалимської Православної Церкви пообіцяв Блаженнішому Митрополиту Володимиру відвідати нашу країну після подолання наслідків політичної кризи.

Того ж дня Блаженніший Владика звершив подячний молебень та чин освячення води на місці Хрещення нашого Спасителя - на березі річки Йордан.

У ніч з 18 на 19 серпня, Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл III та Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершили Божественну літургію в Спасо-Преображенському храмі на Святій горі Фавор. Архіпастирям співслужили архієреї та священнослужителі двох братніх Церков.

Від Української Православної Церкви за богослужінням молилися митрополит Луганський і Алчевський Іоаннікій, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел і намісник Глинської пустині єпископ Васильківський Лука.

Під час молитви Блаженніший Митрополит Володимир прочитав поминальні записочки, які напередодні паломницьких поїздок Предстоятеля у великій кількості надходять на електронну адресу інформаційного порталу «Православіє в Україні» (news@orthodoxy.org.ua).

Щороку, у день святкування Преображення Господнього, до Святої гори Фавор приїздить велика кількість паломників з усього світу. Як правило, Божественна літургія звершується не в самому храмі, а перед входом до нього - на спеціально зведеному для цього помості з вівтарем. Це пов'язано з тим, що Преображенський храм не може вмістити всіх бажаючих відвідати місця, якими ходив Спаситель світу Ісус Христос.

Багато років поспіль віруючі мають можливість спостерігати сходження чудесної Фаворської хмари після святкової Літургії. Ті, хто був на Фаворі неодноразово, говорили, що цьогорічна хмара була більш чіткою та великою за розміром. Це явище вважається проявом милості Божої до своїх вірних чад.

«Те, ми маємо можливість не тільки звершувати паломництва на Святі Землі, але й служити з предстоятелями та ієрархами інших Помісних Церков свідчить про високий авторитет Української Православної Церкви у християнському світі та зайвий раз підтверджує її канонічний статус», - сказав Блаженніший Митрополит Володимир журналістам після закінчення Божественної літургії.

Фото архімандрита Олександра (Драбинка)   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com