УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У селі Білогородка був освячений новий храмУ вівторок, 20 листопада, Предстоятель Української Православної Церкви у співслужінні вікарія Київської Митрополії архієпископа Білогородського Миколая та духовенства єпархії освятив храм на честь архістратига Божого Михаїла у селищі міського типу Білогородка Київської області.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика звернувся до віруючих із повчальним словом, у якому зазначив:

«Сьогодні своєю присутністю і своєю щирою молитвою ми зробили велике Боже діло - освятили цей храм, присвячений архістратигу Михаїлу. Освятили для того, щоб в ньому приносилася безкровна Жертва, яка б спокутувала нас від гріха, прокляття і смерті.

Ця церква будувалася любов'ю багатьох, прикрашалася любов'ю людей і нині звершується освячення також по любві вашій, яку ви свідчите до Божого храму на цьому місці».

Блаженніший Митрополит Володимир на згадку про подію та свій приїзд подарував громаді ікону Пресвятої Трійці та подякував всім тим, хто допомагав при зведенні цього храму.

На врочистому заході також були присутні представники Уряду України - перший віце-прем'єр Дмитро Табачник та міністр культури Юрій Богуцькій. Високі гості привітали Блаженнішого Владику і прихожан, та подарували храму цінні подарунки - Дмитро Володимирович - напрестольне Євангеліє, а Юрій Петрович - ікону Пресвятої Богородиці.

Селище міського типу Білогородка у давнину носило назву Білгород, та було однією з резиденцій Київського князя Володимира. Тут був і храм на честь дванадцяти апостолів, який у ХІІІ зруйнували. Сьогодні про ті часи нагадує тільки фундамент церкви, що зберігся до наших днів.

З того часу в місці дуже довго не було храму. Тільки після Великої Вітчизняної Війни зібралася громада, і почалися звершуватися богослужіння в одній із хатин. Проте у 60-ті роки минулого століття і цей храм було закрито.

Нинішнє відродження почалося на початку 90-х років, коли місцевій громаді для відправлення богослужінь було виділено одне з приміщень бібліотеки.

Тим часом йшла робота по збору документів, необхідних для реєстрації громади та початку будівництва храму. Так, у 2000 році був звершений чин закладки наріжного каменю майбутньої святині.

Незабаром був виритий котлован, покладені перші цеглини і от, Божою милістю, 20 листопада 2007 року Предстоятелем нашої Церкви був освячений цей величний храм.

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com