УКР РУС ENG 
   

Українська Православна Церква вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 роківУ понеділок, 19 листопада, на ім'я Блаженнішого Митрополита Володимира надійшов лист від Президента України Віктора Ющенка (Вих.. № 1-1/2162) наступного змісту:

«Наближається сумна дата в історії України - 75-та роковина Голодомору 1932-1933 років. Ця страшна трагедія забрала життя мільйонів безневинно убієнних людей. Вони стали жертвами спланованого безбожним комуністичним режимом геноциду проти українського народу - вбивства голодною смертю десяти мільйонів дорослих і дітей.

Не маємо права забути про цю трагедію. Вона повинна стати уроком для людства. Сказано у Святому Письмі: «Пізнайте істину і істина зробить вас вільними» (Іоанна. 8, 30).

Запрошую Вас 24 листопада 2007 року взяти участь у панахиді за жертвами геноциду в Софійському соборі, висаджуванні Калинового гаю, скорботних заходах на Софійській і Михайлівській площах, вечорі-реквіємі в Національній опері України».

Відповідь Предстоятеля Української Православної Церкви Президенту України:

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

На Ваш лист за № 1-1/2162 від 19 листопада 2007 року щодо відзначення 75-ї річниці Голодомору 1932-1933 років повідомляємо наступне.

Українська Православна Церква, яка є плоттю від плоті і кров'ю від крові українського народу, глибоко сумує з приводу страшної трагедії - наруги безбожної влади над українським народом у 1932-1933 роках, яка спричинила лютий голод.

Штучний Голодомор став причиною жахливої смерті мільйонів безвинних людей - дочок та синів нашої Церкви.

У зв'язку з цим, в суботу, 24 листопада, в усіх храмах Української Православної Церкви, як це і належить виконати за християнською традицією, буде проведена відправа заупокійних Божественних літургій та панахид за жертвами Голодомору.

Ми щиро дякуємо Вам, вельмишановний Пане Президенте, за те, що Ви глибоко та щиро переймаєтеся долею та минулим нашого українського народу, прикладом чого є Ваша стурбованість щодо відзначення сумної дати Голодомору.

Одночасно повідомляємо, що не можемо відповісти позитивно на запрошення прийняти участь у панахиді за жертвами геноциду в Софіївському Соборі за умови участі в ній представників всіх конфесій України, що обумовлено Рішенням Священного Синоду УПЦ від 22 листопада 2006 року (журнал № 44).

З глибокою повагою,

† Володимир,
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com