УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбулася науково-практична конференція «Пам’ять їх в рід і рід»У четвер, 7 лютого, в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45) відбулася науково-практична конференція «Пам'ять їх в род і род», присвячена новомученикам нашої Церкви, постраждалих від репресій, страшних гонінь і мук у ХХ столітті.

У роботі конференції взяли участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, архієпископи Ровенський і Острозький Варфоломій, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи Бориспільський Антоній, Сумський і Охтирський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також клірики Київської єпархії. У заході також взяли участь люди, які цікавляться подвигом сповідників віри, працюють в архівах і докладають багато зусиль для того, щоб пам'ять тих, хто засвідчив свою вірність Христу і Церкві, була «в рід і рід».

Конференцію зверненням до присутніх відкрив Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України:

«Сьогодні спливає 90 років з того трагічного дня і часу, коли тут, біля нашої Святої Лаври, було розстріляно священномученика Володимира (Богоявленського). Це справді видатна людина, перш за все своїм смиренням, своїм глибоким розумом і сердечною чистотою. Трагічно склалося життя особисте - одразу померли дружина і дитина. Вже в студентські роки він знав німецьку мову, а потім вивчив і французьку. Це була велика людина для нашої Святої Матері-Церкви. І от сьогодні минає 90 років з того часу, як по-звірськи замучили і розстріляли Митрополита Володимира солдати. Разом з тим, піднімаючи питання про канонізацію священномученика Володимира Священним Синодом Руської Православної Церкви, всі підкреслювали, що його обов'язково потрібно прославити, що й було зроблено. Через півроку після канонізації мощі були підняті, і тепер вони перебувають у достойному і праведному місці разом із сонмом святих угодників Божих Києво-Печерських. Ми віримо, що в райських обителях перебуває і сам Митрополит Володимир, і ті, хто за нього молилися, хто знав його і спілкувався з ним. І віримо, що він промовляє свою святу молитву, яку йому даровано за дар сповідувати християнську істину через осягнення Священного Писання, а також історії та напряму діяльності нашої Церкви.

Ми схиляємо сьогодні голову перед тими, хто вивчав належним чином житіє священномученика і хто мав можливість прикладатися до тих мощей, до яких люди і сьогодні прикладаються, отримуючи сердечну втіху і зцілення.

Був час, коли текла нашою рідною землею кров святих мучеників. По-звірськи вбивали людей, катували, висилали, гноїли в темницях та інших місцях, але вони не відмовлялися від Бога, від віри, любові, християнської надії.

Я дякую всім присутнім тут за молитви в храмі, за коротку зустріч, яка була необхідна, щоб воскресити в пам'яті все те священне, чим переповнена наша земля. Нехай із сьогоднішнього дня священномученик Володимир підносить свої молитви до Спасителя нашого і Бога, нехай попросить для нас терпіння, смирення і віри, віри звичайної людської і віри високої, що сходить лише з небес».

Далі слово було надано протоієрею Владиславу Софійчуку, настоятелю Свято-Макаріївського храму міста Києва, який є керівником дослідницької групи з роботи в архівах зі справами репресованих священнослужителів та мирян. У своїй доповіді отець Владислав розповів про очолювану ним групу, навів умовну періодизацію репресій радянської влади відносно Церкви та деякі статистичні дані щодо репресованих у часи лихоліть.

Також перед поважним зібранням виступили доктор економічних наук Тимур Кальченко (Київський національний економічний інститут) і член Спілки журналістів України, член Житомирської єпархіальної комісії з канонізації випускників Київської духовної семінарії Ігор Олександров.

На завершення слово мав керівник видавничого відділу Київської Митрополії ігумен Лонгін (Чернуха), який, підбиваючи підсумки конференції, побажав студентам духовних шкіл більш активніше долучатися до науково-історичної роботи, щоб час навчання у семінарії і подальша діяльність були цікавими і плідними.
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com