УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у день Торжества Православ’яСьогодні, 16 березня, у першу неділю Великого посту Свята Церква традиційно святкує Торжество Православ’я. Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник монастиря архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля Української Православної Церкви єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та насельники обителі у священному сані.

Перед початком богослужіння був відслужений традиційний чин Торжества Православ’я. Він включає в себе читання «Символа віри», виголошення «Вічної пам’яті» усім захисникам Православ’я, проголошення «Многоліття» усім Предстоятелям канонічних Православних Церков та піднесення молитвослов’я за Церкву. Зокрема, цього дня згадуються всі ті, хто зміцнював православну віру протягом багатьох віків та ті, хто сьогодні звершує своє служіння і свої подвиги заради поширення віри Христової.

Звертаючись за Літургією до пастви, Першосвятитель розповів про історію та значення сьогоднішнього свята.
 
Пропонуємо вашій увазі текст проповіді Архіпастиря:

«Починаючи з ІХ століття, перша неділя Великого посту в Православній Церкві називається Неділею Торжества Православ’я, ¬- сказав Блаженніший Владика. - Сьомий Вселенський Собор, раз і назавжди, затвердив вчення про шанування святих ікон і молитовне поклоніння їм.

У постанові святих отців говориться, що честь, яку ми віддаємо святим іконам, стосується не дошки, а зображеного на ній святого лику; що молитовне поклоніння належить першообразу, тобто, покланяючись святій іконі, ми покланяємося тому небесному покровителю і молитвенику, який зображений на ній. Вчення про святі ікони було завершенням формулювання православного віровчення, заснованого на Божественному Одкровенні, на вченні апостолів, на переданні святих отців. Тому й нинішнє свято отримало найменування “Торжество Православ’я”.

У святих іконах, як у живих образах, видимо зображено шанованих нами молитвеників і предстателів перед Богом. Розглядаючи картину, ми милуємося не полотном, на якому вона намальнована, а самим зображенням. Читаючи написане, чи надруковане, ми думаємо не про папір, а про те, що на ньому написано. Під час розгляду фотографії, головним чином нас цікавлять особи, зображені на ній, а не плівка чи папір. Те ж саме можна сказати і про ікони. Шануючи їх, ми прославляємо зображених на них святих, підносячись думкою до неба, і до того угодника Божого, нашого молитвеника й заступника, що знаходиться там».

Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com