УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Настоятель храму Всіх святих у Луганську архімандрит Володимир (Орачев) став єпископом Кременчуцьким і ЛубенськимУ суботу, 22 листопада, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Луганський і Алчевський Іоанникій, Донецький і Маріупольський Іларіон; архієпископи: Рівненський і Острозький Варфоломій, Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Бориспільський Антоній, єпископи: Друцький Петро, Северодонецький і Старобільський Агапіт, Горлівський і Слов’янський Митрофан, Макарівський Іларій, Сумський і Охтирський Євлогій, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), Олександрійський і Світловодський Антоній, Васильківський Пантелеімон, а також Джанкойський і Раздольненський Нектарій.

Під час богослужіння була звершена єпископська хіротонія клірика Луганської єпархії, архімандрита Володимира (Орачева). Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 17 листопада 2008 року, (Журнал №109) новопославлений архієрей очолить Кременчуцьку єпархію та носитиме титул «Кременчуцький і Лубенський».

Також за богослужінням Предстоятель Української Православної Церкви разом із співслужащим духовенством молився за впокій душ жертв голодомору та політичних репресій.

Окрім цього на Літургії був присутній генеральний секретар Священного Синоду Константинопольського Патріархату архімандрит Елпідофор (Ламбрініадіс), який передав Блаженнішому Митрополитові Володимиру вітання та подарунок з нагоди Дня народження від Вселенського Патріарха Варфоломія.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир вручив єпископу Володимиру (Орачеву) архієрейський жезл, після чого, за традицією, владика закликав на присутніх своє перше архієрейське благословення.

Напередодні ввечері, 21 листопада, у Синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви, що в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, відбулося наречення архімандрита Володимира (Орачева) у єпископа Кременчуцького і Лубенського.

Традиційно, наприкінці богослужіння, ставленик проголосив слово «При нареченні».

ДО РЕЧІ. Період духовного зростання майбутнього пастиря пройшов під впливом правлячого архієрея — єпископа Іоанникія (нині митрополит Луганський і Алчевський), у якого він ніс послух іподиякона.

Богословську освіту отримав у Київських Духовних школах. У 2006 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Історія іконопочитання в Православній Церкві». До архієрейської хіротонії був настоятелем храму Всіх святих у Луганську.

Також свого часу майбутній ієрарх закінчив Луганське Художнє училище по класу живопису. Це дало у майбутньому стати йому відомим іконописцем. Єпископ Володимир неодноразово брав участь у різноманітних виставках. Важливо також, що ікони він не тільки малює, але й розшиває бісером та перлами.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com