УКР РУС ENG 
   

ІТАЛІІЯ. Делегації Української Православної Церкви відвідала Рим14 грудня частина делегації Української Православної Церкви у складі архієпископа Бориспільського Антонія, архімандрита Кирила (Говоруна) та протоієрея Миколая Данилевича прибула до Риму. З ними з Мілану прилетів також протоієрей Миколай Макар разом із деякими своїми парафіянами.

В аеропорті гостей зустрічав третій секретар Посольства України при Святому Престолі Д.В. Воловніков та настоятель римської парафії святої Катерини ігумен Филип (Васильцев). У їх супроводі представники Української Православної Церкви відправилися до базиліки Святої Марії Ангелів та мучеників, де взяли участь в урочистому зібрані та концерті, присвячених 1020-літтю Хрещення Русі та пам'яті Святішого Патріарха Алексія ІІ.

У зібранні взяли участь парафіяни православних громад Риму, здебільшого українці, а також італійці, які цікавляться православним мистецтвом. Архієпископ Антоній звернувся до зібрання з вітальним словом від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Архімандрит Кирил (Говорун) зачитав звернення від Президента України. Також в урочистій обстановці ігумену Філіпу (Васильцеву) та Д.В. Воловнікову були вручені ордени «1020-ліття Хрещення Русі». Після цього відбувся концерт, під час якого хори парафії святої Катерини та базиліки Святої Діви Ангелів та мучеників виконали духовні твори православних та західних композиторів.

15 грудня, вранці, представники Української Православної Церкви були прийняті Надзвичайним та Повноважним Послом України при Святому Престолі Т.І. Іжевською. Архієпископ Антоній вручив їй від імені Предстоятеля УПЦ орден «1020-ліття Хрещення Русі».

Після цього відбулася зустріч делегації Української Православної Церкви з керівником Папської ради зі сприяння християнській єдності кардиналом Вальтером Каспером. У зустрічі взяли участь співпрацівники Ради. Під час зустрічі було піднято декілька важливих тем, зокрема теми розколів в українському Православ'ї та унії. Кардинал Каспер запевнив, що Римсько-католицька Церква відноситься до унії в дусі Баламандської заяви, тобто не вважає її засобом для досягнення християнської єдності. Також він підкреслив, що Рим визнає лише одну канонічну Церкву в Україні – Українську Православну Церкву, яку очолює Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Інші православні громади Римський Престол вважає розкольницькими і тому не має з ними жодних стосунків. Він також запевнив, що Римська Церква не надає і не буде надавати підтримку тим представникам неканонічних українських груп, які звертаються до неї з проханням допомогти у звершенні богослужінь в Італії та інших традиційно католицьких країнах.

Після обіду, який кардинал Каспер влаштував для українських гостей, вони відправилися до Посольства України в Італії. Тут вони мали зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Італії Г.В. Чернявським, якого нагородили орденом «1020-ліття Хрещення Київської Русі». З ним також були обговорені перспективи співпраці з Посольством у опікуванні українською православною діаспорою.
Насамкінець представники Української Православної Церкви відвідали православну парафію святителя Миколая Чудотворця на вулиці Палестро, де мали зустріч з її настоятелем архімандритом Павлом (Фокіним).

Вранці, 16 грудня українська делегація вилетіла до Києва.
 
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com